İmam Hatip öğrencileri İlahiyat’ı gezdi

Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi son sınıf öğrencileri üniversite eğitimini öğrenmek ve İlahiyat Fakültesi hakkında bilgi almak için Hitit Üniversitesi İlahiyat fakültesini ziyaret ettiler.

İmam Hatip öğrencileri İlahiyat’ı gezdi

Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi son sınıf öğrencileri kısa adı ÇORİMDER olan Çorum İmam Hatipliler Derneğinin organizesi ile üniversite eğitimini öğrenmek ve İlahiyat Fakültesi hakkında bilgi almak için Hitit Üniversitesi İlahiyat fakültesini ziyaret ettiler.

Ziyaret sırasında öğrencilere İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Çolak ev sahipliği yaptı.

İmam Hatip nesli için gayret gösterdiklerini ve çalıştıklarını belirten ÇORİMDER Başkanı Ayhan Boyraz, çocukların sosyal donanımlarını artırma çabası ile birlikte akademik yeterlilik için üniversite eğitimi almalarını önemsediklerinin altını çizdi.

Bunun için okullarda, idareciler ile meslek dallarıyla ilgili kariyer günleri gerçekleştirdiklerini kaydeden Boyraz, “Meslek ve okul seçimlerini kendilerine bırakıyoruz. Üniversite için fakülte ziyaretlerimize İlahiyat tercih edecek öğrencilerimizle birlikte sizin okulunuz İlahiyat Fakültemizi ile başlıyoruz. Şüphesiz çocuklarımız çok müstefid olacakları bir ziyaret gerçekleştiriyorlar. Bizi kabul ettiğiniz ve vakit ayırdığınız için müteşekkiriz” dedi.

İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Çolak ise, “3 yıldır okul olarak bölgenin en iyisiyiz, kaliteli eğitim veriyoruz. İlahiyatı kazanmak için niyet ettiniz. İnşallah azminizle de sizleri seneye öğrencimiz olarak görmek isteriz. Sizin bu güzel niyetinize biz amin diyoruz. İlahiyatçı olarak ekmek kaygınız olmasın. Allah diyeni Allah yolda bırakmaz. Güzel bir ilahiyat okur mezun olursanız, çöpe de düşseniz altını mutlaka bulan biri olur. Onun için gayeniz bu olsun, inşallah güzel şeyler başarırsınız. Bunun için sadece niyet yetmez, mutlaka gayret gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Öğrencilere okul hayatı ile ilgili öğütlerde bulunan Prof. Dr. Abdullah Çolak öğrencilere başarılar diledi.

Daha sonra İlahiyat Fakültesini Araştırma Görevlisi Ömer Dinç eşliğinde gezen gençler, kütüphane ve çeşitli bölümleri gezip ilgililerden bilgi aldı.

Prof. Dr. Muammer Cengil tarafından verilen bir derse de giren gençler, ev sahibi Prof. Dr. Abdullah Çolak için getirdikleri hediyeleri taktim edip bu verimli ziyaretten dolayı teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER