Milli Eğitim Müdürü Çorum'dan ayrılıyor

Yaklaşık 2 yıldır Çorum'da görev yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Koordinasyon Birimi'ne görevlendirildi.

Milli Eğitim Müdürü Çorum'dan ayrılıyor

FATİH BATTAR

Yaklaşık 2 yıldır Çorum'da görev yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Koordinasyon Birimi'ne görevlendirildi.

2020 yılı başında Mardin'den Çorum'a İl Milli Eğitim olarak atanan ve görev yaptığı sürece başarılı çalışmalara imza atan Yakup Sarı, Milli Eğitim Bakanlığı'nda görev yapacak. Sarı'nın önümüzdeki günlerde Çorum'dan ayrılması beklenirken, yeni Milli Eğitim Müdürü'nün kim olacağı merakla bekleniyor.

Çorum'da görev yapmaktan mutluluğunu yaşadığını belirten Sarı, bir veda mesajı yayınladı.

Sarı mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Çorum'da bir buçuk yıla yakındır sürdürdüğüm İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden, Bakanlığımızın takdirleriyle MEB Personel Genel Müdürlüğü Koordinasyon Birimine görevlendirilmiş bulunmaktayım. Göreve başladığım 11 Aralık 2019 tarihinden 5 Mart 2021 tarihine kadar siz değerli eğitim çalışanlarının ilimiz başarısına sağladığı katkılardan dolayı hem mutlu hem de huzur içinde olduğumu belirtmek istiyorum.

Bütün enerjisini, özverisini eğitime ayıran siz değerli eğitim çalışanlarımızla güzide ilimize, ülkemize, geleceğimize katkı sağladık. Akıl ve kalplerin birleşmesiyle yapılabilecek güzel eserler olduğunu bütün ilimize ve ülkemize gösterdik.  Göreve geldiğim gün mesai mefhumu gözetmeksizin, insanı odak noktasına koyan, adaletli, herkesi birleştiren sevgi ve saygıya dayalı bir yönetim anlayışı uygulayarak görevimi yapmaya çalıştım. Görev yaptığım süre içerisinde bulunduğumuz makamlarımızın hizmet makamları olduğunu, ulaşılamaz yerler olmadığını, kapımızı ve gönlümüzü bütün Çorumlulara açarak kendisini rahatlıkla ifade edebildiği ve devletimizin güler yüzünü gördüğü yerler olduğunu göstermenin gayreti içerisinde oldum. 

Eğitim alanındaki atılımları ile başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN, Milli Eğitim Bakanımız Ziya SELÇUK ve Çorum Valimiz Mustafa ÇİFTÇİ olmak üzere Milletvekillerimiz, Çorum Belediye Başkanımız, Hitit Üniversitesi Rektörümüz, Vali Yardımcılarımız, İlçe Belediye Başkanlarımız,  birlikte çalıştığımız kaymakamlarımız, kurum amirlerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, velilerimiz, okul aile birliklerimiz, kıymetli basınımız ve bilhassa tüm Çorum halkının katkılarıyla Çorum eğitim camiamıza gönül verdi, el verdi, güven verdi. İşte bu destekler Milli Eğitim Müdürü olarak şahsıma moral, motivasyon ve enerji desteği oldu. Eğitim ile ilgili her türlü çalışmalarımın Çorum halkımız tarafından kabul gördü. Eğitime bu denli gönül vermiş bir ilin Milli Eğitim Müdürü olmak benim için daima bir onur oldu. Bu onuru yaşatan siz değerli meslektaşlarıma, mesai arkadaşlarıma binlerce kez teşekkür ederim.

Okullarımızın tamamını ziyaret ederek ayak basmadık okul bırakmadık, sorunları yerinde tespit ettik ve yerinde çözmeye çalıştık. Selam vermediğimiz okul, hatırını sormadığımız öğretmenimiz kalmadı. İlimizde görev yapan tüm öğretmenlerimize şahsi  cep telefon numaramı vererek gece-gündüz demeden her zaman yanlarında oldum. Doğum günlerinde Milli Eğitim personellerimizin ve ulaşamadığımız öğretmenlerimizin doğum günlerini telefon ile arayıp doğum günlerini kutladık.

'Her çocuk bir gelecektir' ilkesi ile bütün gayret ve enerjimizi, geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz, yarınlarımızı emanet edeceğimiz yeni neslin milli ve manevi değerlerine bağlı, içinde bulunduğumuz çağın bilgi ve becerilerine sahip, eleştirel düşünebilen bireyler olarak tam donanımlı bir şekilde yetiştirilmesine adadık. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı bilgili, donanımlı, kültürlü her şeyden önce vatan, bayrak ve anne baba sevgisi ile yetişmeleri için var gücümüzle çalıştık.

Birlikte yakaladığımız bütün bu hizmetleri ve başarıları, gerçekleştirirken başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, Çorum Valimiz Mustafa ÇİFTÇİ, Milletvekillerimiz, Çorum Belediye Başkanımız, Hitit Üniversitesi Rektörümüz, Vali Yardımcılarımız, İlçe Belediye Başkanlarımız,  Kurum Amirlerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, eğitim sendikalarımız, yerel yönetimlerimiz, İlçe Kaymakamlarımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz, diğer okul müdürlerimiz ile bütün öğretmen, velilerimiz ve milli eğitim personelimin ve her zaman yanımızda olan değerli basınımızın desteği ile gerçekleşmiştir. Her birine ayrı ayrı şükranlarımı sunarken, hiçbir zaman unutmayacağım ekip arkadaşlarım ve kadirşinas Çorum halkına haklarını helal etmelerini ve ayrıca kurumum adına minnet ve şükran duygularımı iletir, sağlık ve huzur dolu günler temennisiyle; Saygılarımı Sunarım. Allah'a ısmarladık."

"

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2021, 17:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Türkegitimsen Ağırlıklı Görevlendirmeler...
Türkegitimsen Ağırlıklı Görevlendirmeler... - 2 yıl Önce

Üst düzey görevlendirmelerin türk eğitim sen ağırlıklı olması oğuzhan ve sizin marifetiniz miydi acep müdür bey ?

Adsız
Adsız - 2 yıl Önce

15 ay boyunca sadece fotoğraf çektirip gezdin zerre kadar hakkım varsa haram olsun

Çorumlu
Çorumlu @Adsız - 2 yıl Önce

Bu yazdıklarınızı Seyit Ali BÜYÜK içinde yazmışmıydınız... Yazdıysanız sizi tebrik ediyorum... Yazmadıysanız ne desem boş...

Öğretmen
Öğretmen @Adsız - 2 yıl Önce

İçimden geçeni yazmışsınız, fotoğrafla ilgili tespitinize sonuna kadar katılıyorum

yakup sayat
yakup sayat - 2 yıl Önce

yeni görevinizde başarılar dierim.

Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

liyakatla gelmiyor malesef siyasetle geliyor gelen. yozgatlı olsun ister yakup sarı olsun isterse şimdi yeni gelecek olsun. Bakan geçen hafta geldi yakup sarı gitti şikayet mi ettiler acaba

Eğitimci
Eğitimci - 2 yıl Önce

Malesef iyi insamları çorumda durdurmuyorlar kibirinden yarılan şahıs 5 sene mütevazi kişiliğiyle gönüllere taht kuran Yakup bey bir sene inşAllah daha iyi yerlerde devam eder. Allah yolunu açık etsin. Valibeyi şimdiye kadar nasıl durdurdular hayret

çorumlu
çorumlu - 2 yıl Önce

Müdürümüzden ALLAH razı olsun. Geri kalan hayatında başarılar dilerim.

Remzi
Remzi - 2 yıl Önce

Hocamızdan memnunduk. Hayırlısı olsun

Muallim
Muallim - 2 yıl Önce

Yeni görev yerinde başarılar dilerim.


SIRADAKİ HABER