Rektör Alkan, Erzurum Üniversitelerini inceledi

Rektör Alkan, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı ve Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklıyı makamında ziyaret etti

Rektör Alkan, Erzurum Üniversitelerini inceledi

İlk olarak Erzurum Teknik Üniversitesi Kampüsü’nü gezen Prof. Dr. Reha Metin Alkan’a, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı ve Erzurum Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Şahin eşlik ettiler.
Daha sonra Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı makamında ağırladı.
Ziyarette iki üniversite arasında kısa, orta ve uzun vadede bilimsel ve akademik çerçevede gerçekleştirilmesi muhtemel çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı, ikili iş birliklerine her zaman açık olduklarını belirtti.
Prof. Dr. Reha Metin Alkan ise Erzurum Teknik Üniversitesinin yapılaşma faaliyetlerinin takdire şayan olduğunu, üniversitelerin yapacakları yeni binalarda ETÜ’yü örnek almaları gerektiğini ifade ederek ortak çalışmalar yapmaktan mutluluk duyacaklarını sözlerine ekledi.
Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Rektör Prof. Dr. Reha Alkan’a hediye takdim etti. 
 Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, daha sonra Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’yı makamında ziyaret etti. Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı da ziyarette yer aldı. Ziyarette, üniversitenin ikili ilişkileri ele alınarak karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek üniversiteler arasında gerçekleştirilecek iş birliklerinin ülkemizin hedefleri ve çıkarları doğrultusunda yapılması gerektiğini söyledi. Aynı zamanda üniversitelerin birlikte hareket etmelerinin önemine değinen Prof. Dr. Çomaklı, “Karşılıklı iş birliği ve projeler ile öğrenci ve öğretim üyesi değişimi gibi konular, kurumlarımızın gücüne güç katacaktır. Biz de bu doğrultuda gerçekleştirilecek çalışmalara her konuda destek vermeye hazırız” diye konuştu.
Atatürk Üniversitesinde bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan ise Atatürk Üniversitesi gibi kadim bir üniversitenin tecrübelerinden yararlanmak istediklerini belirtti. Akademik, sosyal ve kültürel faaliyetleri birlikte gerçekleştirmek için bu ziyaretin bir adım olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Alkan,  Atatürk Üniversitesi ile her türlü iş birliği yapmaktan mutluluk duyacaklarını söyledi.


Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2018, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER