Rektör Alkan’dan, başarılı öğrencilere tebrik

TÜBİTAK’tan destek almaya hak kazanan Hitit Üniversitesi öğrencileri Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı ziyaret etti.

Rektör Alkan’dan, başarılı öğrencilere tebrik

TÜBİTAK’tan destek almaya hak kazanan Hitit Üniversitesi öğrencileri Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı ziyaret etti.

 “Östemperlenmiş Küresel Grafitli Dökme Demir Malzemede Sıcaklığın Mekanik Özelliklere Etkisinin İncelenmesi” başlıklı bitirme projesi ile TÜBİTAK 2209/B - Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Tezi Destekleme Programı kapsamında destek almaya hak kazanan Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencileri Kaya Ali Keçeli, Refik Kuyrukcu ve Halil Gök ve danışman öğretim üyesi Doç. Dr. Cengiz Baykasoğlu, Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı ziyaret etti.

Ziyarette yaptığı konuşmada ileri teknoloji malzemelerinin geliştirilmesi, karakterizasyonu ve uygulamaları konusunun Türkiye’de öncelikli olarak geliştirilmesinin gereken alanlarından biri olduğunu belirten Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Cengiz Baykasoğlu, öğrencilere milli üretim bilinci ve üniversite-sanayi işbirliği kültürünün kazandırılmasının önemine vurgu yaparak desteklerinden dolayı Rektör Prof. Dr. Alkan’a teşekkür etti.

Hitit Üniversitesi olarak öğrenci odaklı bir yönetim anlayışıyla içerisinde hareket ettiklerini ve öğrenci projelerine en üst seviyede destek vermeye gayret ettiklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Alkan ise yerli ve milli üretime büyük önem verdiklerinin altını çizerek öğrencileri göstermiş oldukları gayret ve elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik etti. Rektör Prof. Dr. Alkan, projenin tamamlanmasının ardından proje sonuçlarını sunmaları için öğrencileri ulusal nitelikli bir bilimsel etkinliğe katılmalarına da destek olacağını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER