M.BURAK YALÇIN

Terörle Mücadele Daire Başkanı hemşehrimiz Turgut Aslan, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi yaşananları ve ihanete karşı mücadeleyi, TRT Haber'e anlattı.

‘ALLAH’A ŞÜKÜR DİMDİK AYAKTAYIZ’

Darbeciler tarafından başından vurulduğunu aktaran Turgut Arslan,” Hiç onlara teslim olmadık. Allah’a şükür iyiyiz. Dimdik ayaktayız” dedi.

Aslan, ihanet gecesinin ilk saatlerinde olaya müdahale etmek istediğini, Jandarma Harekat Başkanı ile sözleştiği üzere korumalarıyla birlikte Jandarma Genel Komutanlığı'na gittiğini söyledi.

“KENDİME İLK GELDİĞİMDE ‘FETÖ BAŞARILI OLDUMU’ DİYE SORDUM”

Helikopterleri havada görünce bir anormallik hissettiğini belirten Arslan, “Beni rehin aldılar, kafama sıkmışlar. Gerisini hatırlamıyorum. İlk kendime geldiğimde FETÖ başarılı oldu mu? Başarılı oldu ise demokrasi kaybetti diye düşündüm.” diye konuştu.

‘TÜRKİYE’NİN İŞİ ZOR’

Arslan, kendisini ilk ziyaret edenlerden birisinin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu ifade ederek, ziyaretten dolayı çok sevindiğini, Erdoğan’a Türkiye’nin işinin çok zor olduğunu söylediğini kaydetti.

‘FETHULLAH GÜLEN BİZE BİRÇOK DAVA AÇTI’

Fethullah Gülen’in kendilerine birçok dava açtığını da belirten Arslan şunları söyledi: “FETÖ bizi hedef aldı. Rapor yazdık FETÖ’nün terör örgütü olduğunu ortaya koyduk. Fethullah bizi önceden biliyordu. Allah’a şükür her zaman ülkemize bağlı kalmak şartıyla onları terör örgütü mensubu olarak gördük. Hiç onlara teslim olmadık Allah’a şükür.”

‘KANIMIZ İNŞALLAH YERDE KALMAZ’

Eski sağlığına kavuşup görevinin başına geri dönmeyi ve Türkiye’ye en karanlık geceyi yaşatan hainlerin tek tek cezalandırılmasını isteyen Arslan, “Mahkeme de hesap veriyorlar. Adam gibi anlatırlar da ceza alırlar inşallah. Bizim kanımız yerde kalmaz diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.