FATİH AKBAŞ
Çorum Kültür ve Turizm Derneği tarafından Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında hazırlanan ve Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın desteğiyle hazırlanan Fırsata Dönüşen Hayatlar Projesi’nin öğrenci kayıtları Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Kız Meslek Lisesi) Grafik Tasarım Bölümünde yoğun katılımla gerçekleşti.

Etkinlik kapsamında ilk olarak okulun konferans salonunda bilgilendirme toplantısı yapıldı ve ardından ise projede yer almak isteyen öğrencilerin kayıtları gerçekleştirildi. 

Proje Koordinatörü Dilek Bilgin ve proje eğitimcileri Umut Efe Kuşçu ile Salih Karslıoğlu tarafından proje hakkında öğrencilere bilgi verilmesinin ardından öğrencilerin soruları cevaplandı.

Proje Koordinatörü Dilek Bilgin, toplantının düzenlenmesinde emeği geçen okul idarecilerine, grafik ve fotoğraf bölümü öğretmenlerine ve gösterdikleri ilgi nedeniyle de öğrencilere teşekkür etti.

Gençlerin kısa film eğitimine gösterdikleri talebin proje sonunda Çorum’a ciddi katkılar sağlayacağına olan inancını ifade eden Bilgin, 21 Mart Perşembe günü saat 14.00'te Hitit Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Konferans salonunda ikinci tanıtımın gerçekleştirileceğini belirtilerek tüm yüksekokul öğrencilerini programa davet etti.