FATİH BATTAR

Marketlerde poşetlerin 25 kuruşa satılmaya başlamasının ardından Çorum ve Türkiye’nin her yerinden ilginç görüntüler gelmeye devam ediyor.

Kimi poşetini cebinde taşıyor, kimi poşeti geri iade edip parasını alıyor, kimi el arabası ile markete giriyor, Çorum’da da çiğköftecilik yapan Serkan Haylaz’ın, mizahı olarak 15 kuruştan poşet satması sosyal medya üzerinden büyük ilgi gördü.

Mizahı olarak market önlerinde 15 kuruştan satış yaptığını belirten Haylaz; “Çorum’da ilk defa bitcoin ile çiğ köfte satışını da ben başlatmıştım. Baktım poşet olayında ilginç görüntüler var bende mizahı olarak marketlerde 25 kuruştan satılan poşeti 15 kuruşa satmaya başladım. Mizahı olarak başlattım ama ciddi alıcılar da çıktı. Poşette iyi para var gibi. Satışı mümkün olursa gerçekten de poşet satışına başlayabilirim.” dedi

YENİ BİR MESLEK Mİ DOĞUYOR?

Poşet satışlarının başlaması akıllara Türkiye’de yeni bir meslek mi doğuyor sorusuna akıllara getiriyor. Şimdilik mizahı olarak başlayan poşet satışı ilerleyen günlerde meslek haline gelmesi içten bile değil. Market önlerinde poşet satıcılarını görürsek kimse şaşırmasın.