’10 yıl önce emniyet kemeri taksaydım bugün engelli olmayabilirdim’

10 sene önce Mecitözü-Amasya yolunda kaza yaparak engelli olan Hasan Ayva isimli kazazede; “10 yıl önce emniyet kemeri taksaydım bugün belki engelli olmazdım.” diyerek sürücüleri ve herkesi emniyet kemeri konusunda uyardı.

’10 yıl önce emniyet kemeri taksaydım bugün engelli olmayabilirdim’

FATİH BATTAR

10 sene önce Mecitözü-Amasya yolunda kaza yaparak engelli olan Hasan Ayva isimli kazazede  4-10 Mayıs Trafik Güvenliği Haftası dolayısıyla Kent Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte konuşarak; “10 yıl önce emniyet kemeri taksaydım bugün belki engelli olmazdım.” diyerek sürücüleri ve herkesi emniyet kemeri konusunda uyardı.

10 sene önce geçirdiği kazada emniyet kemeri takmadığı için engelli hale geldiğin anlatan Ayva, bütün sürücüleri emniyet kemeri konusunda uyararak; “Yaklaşık 10 yıl önce Mecitözü yolundan Amasya iline seyir halinde iken aracımız ile yoldan çıkarak kaza yaptık. Ben bu esnada arka koltukta emniyet kemeri takmadan seyahat etmekteydim. Aracın yoldan çıkması ile birlikte camdan fırlayarak tarlaya uçtum. Tabi ki tedavi için hastaneye kaldırıldım. Tedavi sürecim sonunda şükür hayattayım ancak 10 senedir hayatımı engelli olarak devam ettirmekteyim. Arabada seyahatim esnafında emniyet kemerim takılı olsaydı araç içerisinden dışarı fırlamayacaktım ve belki de engelli kalmayacaktım. Emniyet kemerinin bizlerin hayatı için çok önemli olduğunu yaşayarak görmüş oldum. Sürücülere tavsiyem lütfen emniyet kemerinizi mutlaka takalım ve araçlarınızı kontrol ettikten sonra yola çıkalım.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2019, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER