2018 yılında Çorum’a altyapıda büyük hizmet

Çorum Belediyesinin 2018 yılında şehrin altyapısının güçlendirilmesi için eylem planına aldığı altyapı hizmetleri yılsonunda planlanın yüzde 4 üzerinde gerçekleşti.

2018 yılında Çorum’a altyapıda büyük hizmet

Çorum Belediyesinin 2018 yılında şehrin altyapısının güçlendirilmesi için eylem planına aldığı altyapı hizmetleri yılsonunda planlanın yüzde 4 üzerinde gerçekleşti.

Çorum’u daha konforlu daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek için çalıştıklarını ve hizmet ürettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Zeki Gül, 2018 yılı başında yıllık plana aldıkları alt yapı hizmetlerini planlananın üzerinde gerçekleştirdiklerini belirtti. Başkan Gül, “Belediye 2018 eylem planı içerisine aldığımız altyapı yapım işini bitirdik. 2018 yılı için planladığımız çalışmaları yaklaşık yüzde 4’lük oranla planın üzerinde hizmet üreterek tamamladık” dedi.


25 bin 850 metre içme suyu hattı
Çorum’un sağlıklı ve güvenli su içebilmesi için içme suyuna özel önem verdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Zeki Gül, “İçme suyu alanında Çorum’da kurulmuş son sistem bir scada merkezimiz ve laboratuarımız var. Bu merkezlerde şehrin her bölgesinden alınan numuneler ve anlık kalite kontrol sistemleri ile içme suyu sürekli analiz edilerek vatandaşlarımızın sağlıklı su tüketimi sağlanıyor. Bu anlamda sağlıklı suyun musluklarımıza kadar aynı kalitede ulaşması için ihtiyaç hâsıl olan yerlerde yenileme çalışması yaptık, eksik olan yerlere yeni hat döşedik. 2018 yılı içerisinde toplamda 25 bin 850 metre uzunluğunda içme suyu hattı yaptık” dedi ve sadece içme suyu şebekesi olarak 9 bin 375 metre parsel bağlantısı yaptıklarını açıkladı.

32 bin 900 metre kanalizasyon ve yağmur suyu

Çorum Belediyesi 2018 yılı içerisinde Çorum şehir merkezi ve mücavir alan sınırları içerisinde toplamda 25 bin 900 metre atık su tahliye hattı döşediğini ifade eden Başkan Gül, vatandaşların aşırı yağış durumunda yaşayacağı mağduriyeti en aza indirmek adına 7 bin metre yağmur suyu tahliye hattı döşediklerini belirtti.

Belediyeye maliyeti 9 milyon 506 bin TL
2018 yılında Çorum’a kazandırdıkları altyapı hizmetlerinin belediyeye toplam maliyetinin 9 milyon 506 bin Türk Lirası olduğunu ifade eden Başkan Gül, Çorum’un yaşam standartlarını yükseltmek için hizmet ürettiklerini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER