Afrin kahramanlarının mescit halıları Çorum’dan

Zeytin Dalı Harekatı'nda canlarını ortaya koyan yiğit askerlerimiz, Çorum'dan hediye giden halılar üzerinde namazlarını eda ediyor ...

Afrin kahramanlarının mescit halıları Çorum’dan

Afrin yiğitlerinden selam ve dua geldi

Zeytin Dalı Harekatı'nda canlarını ortaya koyan yiğit askerlerimiz, Çorum'dan hediye giden halılar üzerinde namazlarını eda ediyor.

Varını yoğunu Mehmetçik için vakfetmeye hazır olan Çorumlular, yiğitlerimizden gelen hiç bir talebi geri çevirmiyor. Askerlerimizden birisinin Çorum'da bir yakınına bahsettiği mescit halısı talebi, anında karşılık buldu.

Bir gurup din görevlisinin Diyanet Vakfı Çorum Şubesi aracılığı ile yaptığı çalışma sonucunda, hasırlar e eski halılarla döşedikleri çadır mescit daha da güzelleşti ve özel mescit halıları ile döşendi.

Bu hayra öncü olup, isminin açıklanmasını istemeyen Çorumlu Din Görevlisi, "Söz konusu çaba belki bir parça halı gibi gözükse de, burada esas olan kahramanlarımızın her konuda ve her daim yanında olunduğunun ifadesidir. Kardeşlerimiz, her şeyin en güzeline layıktır." dedi.

Afrin yiğitlerinin namazlarını eda ettiği çadır mescidin son halini gazetemize ulaştıran Çorumlu Mehmetçiğimiz, "Bir asker olarak milletimizin bizlere gösterdiği ilgi ve destekten gurur duyarken, ayrıca bu güzelliğin kendi memleketimin insanından geliyor olması, bir Çorumlu olarak bana ayrı bir gurur yaşattı. Milletimizin ve memleketimizin bizlere duası ve desteği oldukça, sırtımız yere gelmeyecek inşallah." sözleriyle dua, selam ve teşekkürünü iletti.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2018, 21:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER