‘Akşemseddin Camii’nin manzarasını bozuyor’

Çorum’un simgeleri arasında yerini alan Akşemseddin Camii’nin zemin katında hizmete açılan market şubesinin ibadethanenin manzarasını bozduğu bildirildi.

‘Akşemseddin Camii’nin manzarasını bozuyor’

RECEP MEBET
Çorum’un simgeleri arasında yerini alan Akşemseddin Camii’nin zemin katında hizmete açılan market şubesinin ibadethanenin manzarasını bozduğu bildirildi.

Haber Merkezimizi arayarak konuyla ilgili şikâyetlerini dile getiren vatandaşlar, “Market bölümündeki renkli dış cephe camları ve avlu korkuluklarına asılan afişler, Akşemseddin Camii’ne yakışmıyor” eleştirisinde bulundular.

Marketin dış cephesinin, caminin estetik görünümüne uygun bir şekilde düzenlenmesinin faydalı olacağını savunan vatandaşlar, levha ve benzeri unsurların da mevcut dokuyu bozmayacak şekilde olması gerektiğini kaydettiler.

‘BU GARABETE SON VERİLMELİ’
Tarihi ve mimari özellikleriyle ön plana çıkan yapıların çevresindeki işletmelerin, pek çok şehirde estetik dokuya uygun şekilde düzenlendiğini hatırlatan vatandaşlar, “Şehrimizin sembolleri arasında yerini alan Akşemseddin Camii’nin altında yaşanan bu garabete bir an önce son verilmeli” çağrısında bulundular.

Mevcut görüntünün duyarlılık sahibi herkesi üzdüğünü anlatan vatandaşlar, yetkililerden acil çözüm beklediklerini sözlerine eklediler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Vay arkadaş sizin caminin dış görünüşüyle ne işiniz var siz girin içeride ibadetinizi yapın o market bedava açmadıya camiye gelir olsun caminin ihtiyaçları giderilsin diye verilmiştir bence çok iyi yapmışlar

teyit
teyit @Vatandaş - 2 yıl Önce

Yorum yapanlardan bazılarının haber içeriğini anlamadığı anlaşılıyor. İnsanlar market kapansın dememişler. Market dış görünümünü camiinin dış dokusuyla uyumlu hale getirsin demişler. Bu talepten daha doğal ne olabilir. Kesinlikle talep dikkate alınmalı ve ilgili marketin gerekli değişikliği yapması sağlanmalıdır.

VATANDAŞ 2
VATANDAŞ 2 - 2 yıl Önce

Boş konuşan kişiler caminin yakıt ve elektriğini öderse soru kalmaz

çorumlu
çorumlu - 2 yıl Önce

bewnce yapılırken o avlu o kadar yüksekten yapılmamalıydı. Caminin avlusu kot farkı olmadan yer ile aynı seviyede olmalıydı. caminin ihtişamı daha net belli olacak idi.

YAŞAR YILDIZ
YAŞAR YILDIZ - 2 yıl Önce

niye boş dursa daha mı iyi en azından oranın kirası camiye yarar bu kadar mı kafanız basmıyo boş duruncu ne işine yarayacak

SIRADAKİ HABER