Bağ yollarına yeni düzenleme

Çorum Belediyesinin bağlarda yaptığı imar revizyon planı ile vatandaşlar bağlarına daha kolay ulaşım sağlayacak.

Bağ yollarına yeni düzenleme

Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, yapılacak olan yeni çalışmalarla vatandaşların rahat bir şekilde bağlarına gitmelerini amaçladıklarını söyledi. Yapılan bu imar çalışmasında bağ bölgelerindeki mevcut yolların bir çoğunun günümüzün gerektirdiği niteliklere sahip olmadığını belirten Alper Zahir, “İki aracın dahi karşılıklı geçişlerinde sorunlar yaşandığı, birçok yerde dere yataklarının araç yolu olarak kullanıldığı gibi şikayetçi olunan konular çözüme kavuşturuldu” dedi. 
Belediyenin yapacağı yol çalışmalarında vatandaşlardan kendilerine yardımcı olmalarını isteyen Zahir, “Şehrimizin mücavir alan sınırları içerisinde, kent merkezinin çevresindeki İbrahim Çayırı, Ayarık, Ahçılar, Çoraklık, Hacıkerim, İçeridere, Orta Kapaklı ve Yukarı Kapaklı bağlarının imar revizyon planlarını tamamladık” şeklinde kaydetti. 


 

‘MAĞDURİYET YAŞANMAYACAK’
Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Ayrıca yapılan imar planı revizyonu çerçevesinde dereler ve yollar bir birinden ayrılmış, parsellerin inşaat hakları (TAKS, Emsal) artırılmış böylece yaşanabilecek mağduriyetlerinde önüne geçilmiştir. Yapılan yol genişletmelerinden dolayı vatandaşlarımızın yol cephesindeki bahçe duvarlarını, tel çitleri gibi yeni oluşan imar planına uygun olarak inşa etmeleri, hemşerilerimizden hem kendi bağlarına hem de komşularının bağlarına kolay ve rahat ulaşmalarını sağlamak için belediyemizin yol genişletme çalışmalarına destek olmalarını talep ediyoruz. Derelere cepheli bağ parsellerinde yaşanan sorunlar belediyemiz ve bağ sahiplerinin ortak çalışmaları ile kısa sürede giderilecektir. Bu noktalarda DSİ ile de dere ıslah çalışmaları yapılması için çalışmalar devam etmektedir.”


 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2018, 14:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
ERHAN  YAŞAR
ERHAN YAŞAR - 5 yıl Önce

Alikili bağlarında 1785 metre karelik tapulu mülkiyeli ve içinde 80 metre karelik evim var belediyeye emlak ve bina vergisini ödüyorum 6 senedir.BAĞIMIN; dere içinde ki yolu kulanıyoruz bu güne kadar belediye ve Devlet su işlerimizden hiçbir hizmeti görmedik.Belediyeye beyaz masaya yol için müracatta bulundum cevap olarak ilgili kayıta raslanmadı cevabını aldım.kayıtım yoksa vergiyi benden nasıl aldı. T.C. KİMLİK no ile veya vergi tahsilatında araştırarak tapu beyanlarımı ada parsellerini dahi verdim. Sonuç......

SIRADAKİ HABER