‘Belediye Meclisimiz örnek gösteriliyor'

Belediye Başkanı Zeki Gül, Belediye Meclisi'nin dün gerçekleştirilen Mart ayı toplantısında yaptığı konuşmada "8 Mart Dünya Kadınlar Gününü" kutladı.

‘Belediye Meclisimiz örnek gösteriliyor'

FATİH AKBAŞ

Belediye Başkanı Zeki Gül, Belediye Meclisi'nin dün gerçekleştirilen Mart ayı toplantısında yaptığı konuşmada "8 Mart Dünya Kadınlar Gününü" kutladı.

"Hz. Peygamberimiz'in "Cennet annelerin ayağının altındadır" ifadesiyle yer bulduğu, anne olmak gibi dünyanın en şerefli vazifesi ve o yüksekliğe erişmiş tüm hanım kardeşlerimizin bu günümüzü tebrik ediyorum" diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Zeki Gül, "Yine başta kendi annem olmak üzere vefat eden tüm annelere Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

Başkan Gül, Çorum eski Belediye Başkanlarından Turhan Kılıçcıoğlu'nun ölüm yıldönümü olduğunu hatırlatarak, "Turhan Kılıçcıoğlu vefat edeli 24 yıl olmuş. Buradan kendisini yine rahmet ve minnetle anıyorum. Allah rahmet eylesin" şeklinde kaydetti.

Mecliste alınan kararlarla ilgili ellerinden geldiği kadar Çorum'a katkı sağlayacak ve herkesi ilgilendiren ve "adalet tecelli etti" dedirtecek kararlar almak için çalıştıklarını dile getiren Başkan Gül, "Biz bu kararları alırken yanlış yaptığımız olabilir. Ama uyarıldığında da değiştiririz. Ama ilimize zarar verecek hiçbir kararda hiçbir noktada biz bulunmayız. Bunun gayreti içindeyiz. Hem ilimiz hemde ülkemiz adına zor bir süreç geçiriyoruz. Bu zor süreçte başrollerdekilerden biriside benim. Kader böyle tecelli etti. Biz plan program yaparak biryere gelmedik. Gerçekten zor bir dönemde geldiğimizi düşünüyoruz. Ama görevimizi sevdiğimiz için iyi niyetle bunun üstesinden geleceğimizi zannediyorum. Bunun için hep birlikte gayret edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Çorum Belediye Meclisi'nin Türkiye'de örnek gösterilen bir meclis olduğunu ifade eden Başkan Gül, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Ne yaparsak yapalım insanlar bazen iftira ile ilgili yada haysiyet cellatlığı ile ilgili eline bir kılıç almışsa ne yaparsanız yapın hangi başarıyı gösterirseniz gösterin siyasi saiklerle yada başka işlerden gelen yakıştırmadığım davranışlarla insanlara iftira edeceklerse zaten ederler. Meclis üyelerimizin tamamını bundan tenzih ederim. Çorum'da ki sağduyulu vatandaşlarımızı da Çorum'u ayağa kaldırma, Belediyemize hizmet etmek konusunda, bir ve beraber olmaya davet ediyorum. Biz gerçekten Çorum Belediye Meclisi olarak Türkiye'de örnek gösterilen meclislerden birisiyiz. Bunu samimiyetimle söylüyorum. İktidarıyla muhalefetiyle olsun mecliste tartışmanın en az yaşandığı ve birbirine saygının üst düzeyde olduğu bir mecliste görev yapıyor olmak ve bu meclisin başkanlığını yapmakta benim için onur vericidir. Biz hiçbir kararımızda şahsi menfaatlerimizi değil ilimizin ve ülkemizin menfaatlerine öncelik tanıyacağımızdan hiçkimsenin şüphesi olmasın. Buraya yeni gelmedik zaten. Bundan sonrada ne yapmamız gerektiğine neye karar vermemiz gerektiğine karar verdikten sonra Çorumla ilgili başarılı hizmetlere imza atarız diye düşünüyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER