Büyükelçi eşlerinden Çorum Belediyesine ziyaret

İçerisinde Afrikalı Misyon Başkanlarının eşlerinin bulunduğu ASHOM organizasyon temsilcileri Çorum Belediyesini ziyaret etti.

Büyükelçi eşlerinden Çorum Belediyesine ziyaret

İçerisinde Afrikalı Misyon Başkanlarının eşlerinin bulunduğu ASHOM organizasyon temsilcileri Çorum Belediyesini ziyaret etti.

Afrika Büyükelçileri Eşleri Derneği(ASHOM) temsilcilerinden Kongo Demokratik Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Marcel Mulumba Tshidimba'nın eşi Pauline Kabangu Muluba ve Benin Büyükelçisinin eşi Yvette Gomina, Çorum Belediyesini ziyaret etti..

Çorum Belediyesi Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Kadın Kültür Merkezleri ile ortak proje geliştirerek Çorum’da bulunan kursiyerlere destek vermek amacıyla Çorum’a geldiklerini ifade eden Demokratik Kongo Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisinin Eşi Pauline Kabangu Muluba, Çorum’u çok beğendiğini, Çorum Belediyesi ile proje ortaklığı yapmaktan mutluluk duyacaklarını ifade etti.

Çorum’da sosyal hayata dokunacak her türlü projeye destek verdiklerini, Çorumluların yaşam standartlarını artırmak için çalışmalara devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı Zeki Gül, ASHOM temsilcilerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Gül, büyükelçi eşlerine Çorum hatırası Hitit Güneşi hediye etti.

Belediye ziyaretinin ardından Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezine geçerek burayı gezen büyükelçi eşleri Çorum’da yapılacak olan projelerin geliştirilmesi amacıyla çeşitli saha ziyaretlerinde bulundu. Büyükelçi eşleri Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ziyaretlerinde öğrenciler tarafından hazırlanan pastayı kesti. Ardından öğrenciler büyükelçi eşlerine çeşitli hediyeler verdiler.

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mete Karayel
Mete Karayel - 4 yıl Önce

kentimize şeref vermişler

SIRADAKİ HABER