Çorum'da ilginç korona vakası!

Vali Mustafa Çiftçi, katıldığı bir televizyon programında Çorum'da geçtiğimiz yıl yaşanan ilginç koronavirüs hikayesini paylaştı.

Çorum'da ilginç korona vakası!

FATİH BATTAR

Vali Mustafa Çiftçi, katıldığı bir televizyon programında Çorum'da geçtiğimiz yıl yaşanan ilginç koronavirüs hikayesini paylaştı.

İskilip'in bir köyünde yurtdışında yaşayan bir kişinin koronavirüsten ölünce yakınları dahil köyde yaşayan herkesin mevtayı gömmek istemediğini anlatan Çiftçi; "

"Geçtiğimiz yıl İskilip'te bir vatandaşımız yurt dışında pandemiden dolayı vefat etmişti. Cenaze yurtdışından tabutla geldi. Virüsten dolayı tabut açılmadan gömülecekti. Virüsten dolayı köy halkı 'Tabuta el süremeyiz.' dedi. İskilip Kaymakamlığı köy halkı tabuta yardım etmeyince İskilip Belediyesi'nden yardım istedi ama İskilip Belediyesi çalışanları da ; "Yakınları el sürmüyo da biz niye el sürelim." dedi  En son ben Belediye Başkanımız Halil İbrahim Aşgın'dan rica ettim o da sağolsun 4 kişi görevlendirdi tabuta el sürmeden meftayı gömdük.." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2021, 17:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
çorumlu
çorumlu - 2 yıl Önce

sayın valim sayenizde vatandaşlar parkları hiç boşaltmıyorlar sokağa çıkmayanların suçu ne siz insalara yazık diye ceza yazmıyorsunuz ama 1 kişinin vebaline girseniz nasıl hesap vereceksiniz iyi niyetiniz kullanılıyor umarım önlem alırsınız

Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Sayın vali bey bilmiyor mu valiliğe bağlı afad var adamlar suyun altında bi ay kalıp çürüyen kokan cesedi suya dalıp çıkarıyor yangında ölen küle dönen cesedi buluyor depremde çöken binadan adam çıkarıyor yani nerde olmadık bir iş var yapıyorlar bu işin profesyoneli olmuşlar belediye başkanından yardım istemek ne demek.

19
19 - 2 yıl Önce

Eyyy İskilip sanıyormusunuz ölüm bize gelmeyecek yazık çok yazıkkkk.

doğru lafa ne denir
doğru lafa ne denir - 2 yıl Önce

ölene ellerini değmiyorlar sağlık personeli ne yapıyor hiç düşündünüz mü...

Mete Karayel
Mete Karayel - 2 yıl Önce

Ne kadar acı bir durum.

sungurlulu
sungurlulu - 2 yıl Önce

onların yakınları zaten yakın değilmiş...

SIRADAKİ HABER