Çorum Şeker çiftçi ve nakliyecilere 420 milyon lira ödeme yaptı

Çorum Şeker Fabrikası’nda 2020-2021 pancar ve nakliye ödemeleri tamamlandı. 

Çorum Şeker çiftçi ve nakliyecilere 420 milyon lira ödeme yaptı

Çorum Şeker Fabrikası’nda 2020-2021 pancar ve nakliye ödemeleri tamamlandı. 

Safi Holding bünyesindeki Çorum Şeker Fabrikası tarafından çiftçilere ve nakliyecilere bu sezon toplamda 420.000.000 TL ödeme yapılmış oldu. Çorum Şeker Fabrikası Genel Müdürü Kemal Ateş, Çorum Şeker Fabrikası olarak 6 il, 171 köyde pancar üretimi yapan 3.207 çiftçiye ve ayrıca nakliyecilere toplam 420 milyon TL’lik ödemeyi tamamladıklarını açıkladı.

Bu sezon üreticilerden 955.000 ton pancar teslim alan Çorum Şeker Fabrikası, emekleri ve kattıkları değer için tüm çiftçilere teşekkür etti. 

ÇORUM ŞEKER’DE ÇİFTÇİ-ÜRETİCİ İŞBİRLİĞİ İLE ÜRETİM REKORU KIRILDI
Çorum Şeker Fabrikası bu sezon A şeker kotasını tamamlayıp fazladan 20.000 ton C şekeri üreterek fabrika tarihindeki son 20 yılın üretim rekorunu kırdı.

Çorum Şeker, fabrika tarihindeki son 20 yılın üretim rekorunun kırıldığını duyururken bu başarıda en büyük payı olan çiftçilere teşekkürlerini iletti. Üretici ile çiftçi el ele çalışarak daha da büyük başarılara imza atacaklarının da altını çizdi.  

ÇORUM ŞEKER EN KALİTELİ ŞEKERİ ÜRETTİ
Üretim rekoru ile birlikte aynı zamanda 2020 yılı sezonunda fabrika tarihinin en kaliteli şeker üretimini de gerçekleştiren Çorum Şeker 7,4 puanla ürettikleri en kaliteli şeker için tüm ekibini kutladı. 

Kristal şekerde laboratuvar analiz sonucunda ortaya çıkan ve kaliteyi belirleyen iki temel kriter olan çözelti rengi ve toplam puan bakımından Türkiye’de üretilen şekerlerin ortalaması çözelti renginde 35-45, toplam puanda 12-18 aralığında iken Çorum Şeker 7,4 toplam puan ile ürettikleri şeker sayesinde kalite olarak zirveye ulaştıklarını açıkladı.

Bu başarının Çorum Şeker’in gururu olduğunu ileten yetkililer son iki yılda yapılan yatırımlar ve proseslerdeki iyileştirmeler ile hedeflerine ulaşıyor olduklarını da ekledi.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Sonunda verdiler mi millet 12 inci aydan belli aha bugün aha yarın illAllah dedi çiftçi kardeşim artık pancar ekmeye tövbe etmiş geçen yıl bizim köyde 3 bin dönüm pancar ekildi bu yıl bin dönüm yok düşünün artık

SIRADAKİ HABER