‘Çorum’da 4 bin 118 sağlık çalışanı sağlık alanında hizmet veriyor’

14 Mart Tıp Bayramı kutlamaları kapsamında açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Ömer Sobacı, Çorumda kamuda 4 bin 118 sağlık çalışanın ...

‘Çorum’da 4 bin 118 sağlık çalışanı sağlık alanında hizmet veriyor’

FATİH BATTAR

14 Mart Tıp Bayramı kutlamaları kapsamında açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Ömer Sobacı, Çorum’da kamuda 4 bin 118 sağlık çalışanın sağlık alanında hizmet verdiğini söyledi.

14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında Çorum’da sağlıkçılar Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Vali Necmeddin Kılıç ziyareti ile başlayan kutlamalar kapsamında dün de sabah saat 09.30’da Anıt’a çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Saygı Duruşu’nda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan çelenk sunma töreninde sırasıyla İl Sağlık Müdürlüğü, Çorum Tabip Odası, Çorum Özel Hastanesi çelenkleri sunuldu.

Törene katılamayan İl Sağlık Müdürü Dr. Ömer Sobacı da 14 Mart Tıp Bayramı ile ilgili yayınladığı mesajında; “Tıp Bayramı 1827 yılında ülkemizde modern tıp eğitiminin başlaması nedeniyle kutlanan bir bayramdır.” dedi

‘ÇORUM’DA HERKES EN AZ 8 KERE SAĞLIK KURULUŞLARINA MÜRACAAT EDİYOR’

Türkiye’de ve Çorum’da sağlık alanında çok önemli gelişmeler kaydedildiğini belirten Sobacı, Çorum’da kamuda 4 bin 118 sağlık çalışanının sağlık alanında hizmet verdiğini söyledi. Son bir yıl içinde 1.basamak sağlık hizmetlerinden 1 milyon 736 bin, 2 ve 3. Basamak sağlık hizmetlerinden 2 milyon 612 bin müracaata cevap verildiğini belirten Sobacı, Çorum’da yaşayan her vatandaşın ortalama 8.2 kez sağlık tesislerine müracaat ettiğini ifade etti.

Çorum’da 27 adet Acil Sağlık İstasyonu ile yılda 51 bin 373 vatandaşın imdadına yetişmeye çalıştıklarını aktaran Sobacı, il genelinde toplam 1706 evde sağlık hastasına hizmet sunduklarını ve  2017 yılında 15 bin 369 ziyaret gerçekleştirdiklerini söyledi.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarına da değinen Sobacı; “Sağlığın her alanında hastabakıcısından, hekimine kadar bir zincirin halkaları gibi bütün olan sağlık camiamız, halkımıza zevkle ve şevkle hizmet vermektedir. Fakat ne yazık ki ilimizde az da olsa sağlık çalışanlarına karşı şiddet olayı olmakta. Temel arzumuz bu olayların hiç yaşanmamasıdır.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2018, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER