Çorum’da Yemen için 414 bin TL yardım toplandı

Türkiye Diyanet Vakfı Çorum Şube Başkanı Adem Aygün, 7 Aralık’ta Türkiye genelinde başlatılan Yemen için yardım kampanyasında Çorum’da 414 bin TL yardım toplandığını söyledi.

Çorum’da Yemen için 414 bin TL yardım toplandı

FATİH BATTAR
Türkiye Diyanet Vakfı Çorum Şube Başkanı Adem Aygün, 7 Aralık’ta Türkiye genelinde başlatılan Yemen için yardım kampanyasında Çorum’da 414 bin TL yardım toplandığını söyledi.


Diyanet Sen Çorum Şubesi Kadınlar Komisyonu tarafından başlatılan kampanya kapsamında toplanan nakdi yardımlar, Yemen gönderilmek üzere Türkiye Diyanet Vakfına (TDV) teslim edildi.


DİYANET SEN’Lİ KADINLARDAN YEMEN İÇİN 35 BİN TL YARDIM
Diyanet Sen Çorum Şubesi Kadınlar Komisyonu tarafından başlatılan “Yemen İçin El Ele” kampanyasına din görevlileri yoğun ilgi gösterdi. Yemen'de yaşanan drama sessiz kalmayan Diyanet Sen Kadınlar Komisyonu yardım kampanyası çerçevesinde 35 bin lira topladı.
Toplanan nakdi yardımlar, Türkiye Diyanet Vakfı Başkanlığının Yemen için açmış olduğu hesaba yatırılmak üzere TDV Çorum Şube Başkanı Adem Aygün’e teslim edildi. 


Toplanan paraların teslim töreninde bir konuşma yapan Diyanet Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Nurhan Yıldırım, Yemen’de insanlığın katledildiğini belirterek, bu drama sessiz kalmamak için Çorum’da sadece din görevlilerin desteği ile 35 bin TL yardım topladıklarını söyledi.
Yemen’de insanların açlık ve susuzluk ile mücadele ettiğini belirten Diyanet Sen Çorum Şube Başkanı Ali Yıldız, ise Diyanet Sen olarak bu zulme sessiz kalmamak için Diyanet Sen Hanımlar Komisyonu tarafından yardım kampanyası başlattıklarını söyledi.


Diyanet Sen tarafından başlatılan yardım kampanyasının  halka duyurulmadan yapıldığını ve din görevlilerinin katkıları ile 35 bin TL yardım toplandığını ifade eden Yıldız; “Diyanet Sen olarak Türkiye’de ve dünyada mazlumların yanında odluk, olmaya da devam ediyoruz.  Dünyanın öbür tarafından ayağına diken batan Müslüm kardeşlerimizin acısını biz buradan hissediyoruz. Budistlerin zulmünden kaçarken çeltik tarlalarında çamura boğulan Müslümanların acısını yüreğimizde hissediyoruz. Afrika’nın çöllerinde açlıktan kurumuş ölümü beklerken akbabalara yem olan çocukların ızdıraplarını ciğerlerimizde hissediyoruz. Kolları ve bacakları Siyonist, Yahudi İsrail tarafından kesilen Filistin’li yavrularımızın acısını ta derinden hissediyoruz. Suriye’den Esed zulmünden kaçarken ülkemize sığınan mültecilerin acılarını da hissediyoruz. Diyanet Sen olarak 70 Tır’ın üzerinde Suriye’ye yardım yaptık. Yemen’de insanlık zulmü var. Suudi Amerika Yemen’i işgal etti. Yemen’de insanlar, çocuklar, kadınlar açlıkla mücadele ediyorlar. Bu anlamda Suudi Amerika’ya tepkimizi göstermek adına Hanımlar Komisyonumuz çok güzel bir kampanya başlattı. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi


 24 milyonluk Yemen’in 15 milyonunun açlık ve susuzlukla mücadele ettiğini belirten Türkiye Diyanet Vakfı Çorum Şube Başkanı Adem Aygün de Yemen için 7 Aralık’ta Türkiye genelinde başlatılan yardım kampanyası kapsamında Çorum’dan 424 bin TL yardım toplandığını belirterek; “Türkiye Diyanet Vakfımız yeryüzünde iyiliğin egemen olması için kurulmuş bir vakıfdır. Dünyanın neresinde mazlum ve mağdur insan varsa Türkiye Diyanet Vakfımız devletimizin himayesinde Diyanet İşleri Başkanlığımız işbirliği ile Arakan’da, Filistin’de, Suriye’de ve Yemen’de mazlum ve mağdurların yanında yer almıştır.  Diyanet Sen Hanımlar Komisyonumuz katkıları ile 35 bin TL yardım toplandı. İnşallah bu kampanya örnek olur ve çığ gibi büyür. 24 milyonluk Yemen halkının 15 milyonu açlık ve susuzluk ile mücadele etmektedir. Biz Türkiye olarak Yemenli kardeşlerimize yardımlarımızla, dualarımızla yardımcı olmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2019, 17:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER