Çorumlu valilerin yeri değişti

Valiler kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Ankara dahil 21 ilin valisi görevden alınırken, 39 ile yeni vali ataması yapıldı.

Çorumlu valilerin yeri değişti

M.BURAK YALÇIN

Valiler kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Ankara dahil 21 ilin valisi görevden alınırken, 39 ile yeni vali ataması yapıldı.

Kararnamede Çorumlu valilerinde yerleri değişti.

Sakarya Valisi hemşehrimiz İrfan Balkanlıoğlu görevinden alınarak mülkiye başmüfettişi olarak görevlendirilirken, Bingöl Valisi hemşehrimiz Ali Mantı Aksaray Valiliğine, Konya Valisi hemşehrimiz Yakup Canbolat Bursa Valiliğine atandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 13:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Necaddin
Necaddin - 4 yıl Önce

Şükürler olsun ki gitti varlığı yokluğu belli değildi

Kim
Kim - 4 yıl Önce

Hangisi kardeş

Necmettin Kılıç'ın gittiğine kimler üzüldü,kimler sevindi?
Necmettin Kılıç'ın gittiğine kimler üzüldü,kimler sevindi? - 4 yıl Önce

Öncelikli olarak kendisi ve aile etrafı üzülmüştür.Bütün imkanlar ortadan kalktı.Artık vali değil,mülkiye baş müfettişi olarak 65 yaşı sonuna kadar devam edecek.Bir daha vali olarak görevlendirileceğini düşünmüyorum.AKP lilerden üzülen de olmuştur,sevinenler de,MHP lilerden tek üzülen olmuştur,sevinenler de,ilgisiz olanlar da,CHP liler bu değişikliğe muhtemelen kayıtsızdır.Boş günlerinde nöbet tutmaya zorlanan öğretmenlerin büyük çoğunluğu sevinmiştir.Organize Sanayi de iş yapan bazı patronlar da sevinmiştir.Muhtarlardan bazıları üzülmüştür.Olağan bir dönemde geldi,olağan üstü bir dönemde görev yaptı.Çoğunluğu çaycı,çorbacı,hizmetli de olsa epey bir Fetöcü nün hukuk önüne çıkmasına katkısı oldu.( Hukuk önüne çıkıp aklananlar istisnadır.) Hükümetin valisi olmaya çok çalışıp,terfi beklerken,hayal kırıklığına uğradı.Göçmenleri ve fakirleri çok sevdi.Onlar da valiyi sevdi.Onlara yardım için iş adamlarını bile seferber etti. Göçmen çocuklardan, çocukları dayak yiyen velileri 'onlar bizim misafirimiz' diyerek teselli etti.Bunlar bizim gördüklerimizden yorumlarımız,göremeyip,yorum yapamadıklarımız da vardır.Muhtemelen son söz de yapılan yanlışlıklara karşı,''devlete küsmeyin'' diyecektir.Haberin kutsallığına,yorumun hür olduğuna sığınarak bu değerlendirmeyi yaptık.Kusurumuz varsa,kul hakkına girdiysek,Affola.

MUSTAFA KENDiRCi CORUM MERKEZ AieHAAbide
MUSTAFA KENDiRCi CORUM MERKEZ AieHAAbide - 4 yıl Önce

Dürüst doru TARAFSIZHABER SAYIN HALiMiZE HOGLDiN VE BASARLAR DiLiYORUM SAGILAR

SIRADAKİ HABER