EMITT Fuarı’nda Çorum standına büyük ilgi

Çorum, dünyanın en büyük 4. fuarında yerini aldı. Fuarı ziyaret edenler Çorum standına büyük ilgi gösterdi.

EMITT Fuarı’nda Çorum standına büyük ilgi

Çorum, dünyanın en büyük 4. fuarında yerini aldı. Fuarı ziyaret edenler Çorum standına büyük ilgi gösterdi.
EMITT Fuarı ile dünyanın en büyük turizm organizasyonuna ev sahipliği yapan İstanbul’da bu yıl 23. kez 85 ülkeden turizmcilerin buluşmasına sahne olan fuarın açılış törenine Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, KKTC Bakanı Fikri Ataoğlu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile birlikte turizm meslek birlik başkanları, bir çok ilin vali ve belediye başkanı katıldı. 


Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, açılışta yaptığı konuşmada; “2018 yılında 46 milyon ziyaretçi ve 29,5 milyar dolar turizm gelirine ulaşıldığını belirterek yeni dönemde turizm hedeflerinin 70 milyon turist, 70 milyar dolar gelir şeklinde revize ettiklerini söyledi. Hedeflere ulaşabilmek için nicelikli turizmden nitelikli turizme geçiş yapılması gerektiğine değinen Bakan Ersoy, bu sektörde bakış açısının da değişerek maliyet odaklı değil gelir odaklı, arz odaklı değil talep odaklı olması gerektiğini vurguladı. Bakan Ersoy turizm alt yapı çalışmalarında insan kaynaklarında yapılacak yenilikler içerisinde özellikte teknik anlamda yeterli eğitimi alan meslek liselerinin ön plana çıkarılacağını dile getirdi. 


Yapılan açıklamaya göre, katılımcıların açılış kurdelesini kesmesinin ardından protokol üyeleri ve katılımcılar stantları ziyaret etti. Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı desteğiyle bölge illerinin tanıtımı için açılan müşterek stantta dört ilin turizm değerleri tanıtıldı. Çorum'da  tarihi, doğal ve kültürel değerlerini tanıtmak amacıyla yerini aldı. Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği Çorum standında İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Arslan, Şube Müdürü Sümeyra Şengül, Anitta Otel’den Seval Demirci Gücan ve Ebru Avcı, Büyük Otel’den Ali Tufan, Ali Demir ve  Mecitözü Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erol Ateş, Günay Teke, Dilber Gürbüz ile İstanbul Çorumlu Dernekler Platformu Temsilcisi Hüseyin Akmaz da yer alarak tanıtım çalışmalarına destek oldu.
Çorum standını ziyaret edenlere tanıtım broşürü, harita, tanıtım filmi, boyama kitabı gibi materyallerle birlikte leblebi ikramı yapıldı.
Turizm profesyonellerinin buluşmasına sahne olan fuar 3 Şubat Pazar günü sona erdi.

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER