Hak-İş’ten Başkent çıkarması

Hak İşçi Sendikaları (HAK-İŞ) Konfederasyonu tarafından düzenlenen ‘7. Uluslararası Kadın Emeği Buluşması geçtiğimiz Çarşamba günü Ankarada gerçekleşti.

Hak-İş’ten Başkent çıkarması

RECEP MEBET

Hak İşçi Sendikaları (HAK-İŞ) Konfederasyonu tarafından düzenlenen ‘7. Uluslararası Kadın Emeği Buluşması’ geçtiğimiz Çarşamba günü Ankara’da gerçekleşti.

‘FITRATTA FARKLILIK HAKLARDA EŞİTLİK’

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle ‘Fıtratta Farklılık Haklarda Eşitlik’ temasıyla organize edilen program Ankara Arena Spor Salonu’nda yapıldı.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen programa Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri, HAK-İŞ Onursal Başkanı Salim Uslu, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, çok sayıda milletvekili ve bürokrat ile HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, konfederasyona bağlı sendikaların genel başkan ve yönetim kurulu üyeleri, ulusal ve uluslararası sendikal hareket temsilcileri, HAK-İŞ’e bağlı sendikaların kadın komite başkan ve üyeleri ile binlerce HAK-İŞ üyesi katıldı.

Düzenlenen dev organizasyonda HAK-İŞ İl Temsilcisi ve Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Mustafa Köroğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Çorum’dan toplam 300 kişi de yerlerini aldı.

HAK-İŞ’Lİ KADINLAR TEK YÜREK OLDU

Program için 81 ilden Başkent’e giden sendika üyeleri, sabahın ilk saatlerinden itibaren organizasyonun gerçekleşeceği salonu doldurdular.

Kadın üyelerin yoğun olarak katıldığı toplantıya taşeron düzenlemesi konusunda Cumhurbaşkanı’na teşekkür etmek isteyen erkek üyeler de yoğun katılım gösterdi. Kadın-erkek yaklaşık 21 bin üyenin birlik ve beraberlik vurgusu yaptığı toplantı büyük bir şölen havasında gerçekleşti.

Günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmaların yapıldığı programda yaşanan coşkuya ortak olan Çorum ekibi, çalışanların sesini Başkent’e taşıdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER