Kağıt toplayan çocuğa kayıtsız kalmadı

Çorum Belediyesi tarafından Yunus Emre Parkı civarında yapılan çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, kağıt toplayan 8 yaşındaki çocuğu görünce duruma kayıtsız kalmadı.

Kağıt toplayan çocuğa kayıtsız kalmadı

Çorum Belediyesi tarafından Yunus Emre Parkı civarında yapılan çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, kağıt toplayan 8 yaşındaki çocuğu görünce duruma kayıtsız kalmadı.

Iraklı Abdullah’ın ve ailesinin ihtiyaçlarının giderilmesi talimatını verdi.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Yunus Emre Parkında yapılan çalışmaları incelediği esnada çöpten kağıt toplayan bir çocuk gördü. Kayıtsız kalamayan Başkan Aşgın, çocuğun yanına giderek bir süre sohbet etti. Ailesine destek olmak için kağıt topladığını ifade eden 8 yaşındaki Iraklı Abdullah, babasının hasta olduğunu ve çalışamadığını, kendisinden başka 7 kardeşi daha olduğunu söyledi. Bunun üzerine Başkan Aşgın, Abdullah’tan Ramazan ve bayram süresince kağıt toplamayacağı sözünü alarak ailesinin ihtiyaçlarının giderilmesi talimatını verdi.

'Iraklı aileye yardımı yapıldı'
Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın'ın verdiği talimat sonrası Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri Abdullah’ın evine giderek ailenin ihtiyaçlarını tespit etti. Yapılan inceleme sonrası aileye halı ve gıda malzemesi yardımı yapıldı. Abdullah ve 7 kardeşine de bayramlık elbise hediye edildi.

Bayramlık kıyafetleri alan çocukların mutlulukları yüzlerinden okundu. Iraklı Abdullah ve ailesi, kendilerine destek veren Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

belediye başkanının yaptığıni asla tasvip etmem. hep böyle haberler yaptırıp göz boyamaya çalışıyor. madem yardım ettin neden haber yaptırma gereği duydun her hafta vi tane böyle haber yaptiriyosun. yapılan iyiliği başkasının bilmesine gerek yok. ikinci olarakta ıraklı suriyeli çocuklara çöp toplama işini verenlere ceza neden yazilmiyo sonuçta bu adamlar birine çalışıyorlar. üçüncü olarakta aş evi var diye biliyorum belediye mi valilik mi bakıyor ama bu mültecilere yemek verebilir o zaman o çocuklarda cikmaz

....
.... @Vatandaş - 2 yıl Önce

Valla kendi vatandaşin olsa bu kadar ilgilenmez.bi arada bende zor zaman zamanlardan gectim.baskan bana 4 ayda bir 150 tl lik alis veris ceki verdi.saolsun.ama irak li .suriyeli kardeslerimize.her ay .bize 4 ayda 1.onlaraa ayda 1

SIRADAKİ HABER