Mimar Sinan’da imar değişikliği tamam

Mimar Sinan Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, mülk sahiplerine önemli ekonomik katkı sağlayacak.

Mimar Sinan’da imar değişikliği tamam

Mimar Sinan Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, mülk sahiplerine önemli ekonomik katkı sağlayacak.

Çorum Belediyesi'nin Mimar Sinan Mahallesi'nde 42 hektarlık alanı kapsayan revizyonimar planı düzenlemesi ile 2 bin 165 hanede yaşayan 7 bin 170 kişiyi ilgilendiren kentsel dönüşüm projesinin startı verildi. 

Belediye Basın Biriminden yapılan açıklamaya göre, deprem riski taşıyan binaların yenilenmesi amacıyla yapılan imar planı değişikliği, mülk sahiplerine önemli ekonomik katkı sağlayacak.

Mimar Sinan Mahallesi'nde kentsel dönüşümün önünü açmak için çalışma başlatan Çorum Belediyesi revizyon imar planı düzenlemesine gitmişti. 42 hektarlık alanda yapılan revizyonimar planı düzenlemesi, Belediye Meclisi'nin Ocak ayı toplantısında görüşülerek oy birliği ile kabul edilmişti. Yapılan imar düzenlemesi ile 5 kat yapılaşma izni 8 kata çıkarıldı. Böylelikle arsa değerleri de artmış oldu. Kentsel dönüşümün sağlanması durumunda bugünkü mevcut konutların değeri daha da artacak. Belediyenin yaptığı revizyon imar planı ile 2 bin 165 hanede yaklaşık 1 milyar TL'nin üzerinde katkı sağlanmış olacak.     (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çorumlu
Çorumlu - 2 ay Önce

15 kattan aşagisi ordaki halk ile dalga geçmektir dairelerin fiyatları 200 bin bile etmiyecek yeni daireye kim 600/700 bin verip yaptirabilecek şaka gibisin başkan Mimar Sinan halki bunu unutmaz

SIRADAKİ HABER