‘Türkiye iyiye doğru gidiyor’

Çorum Belediyesi tarafından “Türkiye Yüzyılı Şehir Buluşmaları” kapsamında Çorum’a gelen araştırmacı-yazar Abdurrahman Uzun, Türkiye’nin iyiye doğru gittiğini söyledi.

‘Türkiye iyiye doğru gidiyor’

FATİH BATTAR
Çorum Belediyesi tarafından “Türkiye Yüzyılı Şehir Buluşmaları” kapsamında Çorum’a gelen araştırmacı-yazar Abdurrahman Uzun, Türkiye’nin iyiye doğru gittiğini söyledi.

Türkiye’nin şu anda büyük bir mücadele içinde olduğunu anlatan Uzun, “30-40 yıl önce yüzde 156 enflasyon vardı. Sonra o enflasyon yüzde 6’lara kadar düştü. Demek ki bu enflasyon ne kadar çıkarsa çıksın yarın kendimizi toparladık mı düşer. Ekonomide bugün darlık var yarın güzellik olur. Bunlar değişkendir. Bizim coğrafya kalp grafiği gibidir. Düz bir şekilde devam edersen ölürsün. Önümüzdeki süreci eğer patatesin, soğanın üzerinden, marketlerin üzerinden, enflasyondan, dolar kurundan hayatını dizayn etmeye çalışırsan mevzuyu anlamamışsın demektir. Ne olacak bu ülkenin hali diyenler var. Bu ülkenin hali güzele doğru gidiyor.” dedi

Halk ile batılın savaşının devam ettiğini belirten uzun, bu davada herkesin kimin yanında durması gerektiğini iyi bildiğini belirterek, herkesin bu davaya sahip çıkması gerektiğini kaydetti.

Konuşmasında sosyal medyanın gücüne ve sosyal medyada yapılan algı operasyonlarına da değinen Uzun, dünyanın en etkili silahının artık algı olduğunu dile getirdi.

Artık cep telefonlarıyla ülke bartırılıp, ülke ayağa kaldırıldığını anlatan Uzun; “Cep telefonlarıyla ülke bartırıp, ülke ayağa kaldırıyorlar. Kendi evlatına söz geçiremezken, sosyal medyadan birisi birşey paylaşınca o çocuk arkadaşlarıyla Çorum meydanında buluşuyor. Senin beynine, herşeyine hükmediyorlar. Algıyı yenemediğimiz müddetçe biz savaş kazanamayız. Algıya teslim olursak da esir oluruz. O yüzden dünyanın en etkili silahı algıdır.” İfadelerini kullandı. 

Programa Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, MHP İl Başkanı Agah Karapıçak, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Erol Taşkan ve vatandaşlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2022, 18:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Anitta..
Anitta.. - 1 ay Önce

Allah, Allah...
Çorum halkı ile dalga geçmiyorsun değil mi...
Yahu iyiye giden ne var ki.
Madem iyiye gidiyorsa, ülke neden bu hale geldi. İnsan aklıyla dalga geçmeyin de bari biraz dürüst bilgi verin.

Emekli Çorumlu
Emekli Çorumlu - 1 ay Önce

İlber Ortaylı geçenlerde yazmış eskiden eşeklere samanı yonca sansın diye yeşil gözlük takarlarmış bende a haberi dinleyince bu hikaye aklıma geldi demiş beyefendi siz ne renk gözlükle bakıyorsanız bize de söyleyin bizde o renk kullanalım

çorum halkı...
çorum halkı... - 4 hafta Önce

Öze dönüş ne demek, Çorum halkı özünde değil mi.?
ÇORUM halkına akıl vermeye, yeşil gözlük takmaya kalkmayın...

Anti Anitta
Anti Anitta - 4 hafta Önce

İyiye giden Elhamdüllillah çok şey var iyi olmayanları düzeltmek için gayret var. Dünya ölçeğinde ve büyün yönleri ile bakabilse idin anlardın ama mesele anlamak olsa idi. Malum anlamak için çaba göstermek gerek diğer türlü dilin kemiği klavyenin freni yok...

Anitta...
Anitta... - 4 hafta Önce

Dünyaya tek taraflı at gözlüğü ile bakan ANTİ kafaların içerisinde beyin aramak hayal olur...

anitta 2
anitta 2 - 4 hafta Önce

anti anitta bir provakatördür karanlıktır ve kötü niyetlidir.

Anti anitta
Anti anitta @anitta 2 - 3 hafta Önce

Neden Anti anitta bir provakatördür karanlıktır ve kötü niyetlidir.

Aklını ve vicdanını kullanmanı istedigi için mi?

At gözlüğünü çıkarmanı istediği için mi

sen at at kendine gelirsin evladım

SIRADAKİ HABER