Ünlü Yer Bilimci’den Çorum yorumu

Ünlü yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, katıldığı bir canlı yayında Çorumla ilgili önemli mesajlar verdi. 

Ünlü Yer Bilimci’den Çorum yorumu

MURAT ÇETİN
Ünlü yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, katıldığı bir canlı yayında Çorumla ilgili önemli mesajlar verdi. 

ENERJİSİNİ TÜKETTİ

Çorum’un Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde bulunduğunu hatırlatan Görür, "Bu kuşak büyük ölçüde Marmara Denizi’ne kadar enerjisini tüketti. Büyük deprem üretme enerjisini boşalttı" dedi.

YEREL YÖNETİCİLERİ UYARDI 
Prof. Dr. Naci Görür, deprem riski taşıyan bölgelerdeki valilere ve belediye başkanlarına seslendi, “Şehri yönetenler 50 sene, 100 sene, 200 senenin planını yapmazlarsa bu çağda bağımsızlığımızı, varlığımızı sürdüremeyiz. Yerel yöneticilerin uzun dönemde gerekli önlemleri alma mecburiyeti var” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2023, 23:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehter
Mehter - 3 hafta Önce

Sayın AŞKIN yatay mimari konusunda gerekli esnekliği gösterirsiniz kısıtlı arsaya daha fazla daire oturur ve müteahhit kardeşlerle halkımızın lehine olan devletimizin belediyemizin de lehinedir.Allah'ın bahşettiği görevinizi bu yönde kararlar alarak uygularsanız iki cihanda işiniz rast gider evvel Allah.Sizi izliyoruz ve size güveniyoruz lütfen bunu ciddiye alın.

Mesut kalkan
Mesut kalkan - 3 hafta Önce

Kul azmaz ise Allah deprem vermez ey insanlar kâinatın sahibi bizlere nasıl yaşamamız gerektiğini bizlere hatırlatıyor o halde kedimize çeki düzen verelim gerisi onun takdirine kalmış rabbimin kahrı.da hoş lutfüda hoş o kullarına karşı çok merhametlidir vesselâm

SIRADAKİ HABER