Vali Çiftçi’den İskilip çıkarması

Yaklaşık 2 ay önce Çorum’da göreve başlayan Vali Mustafa Çiftçi, ilçe ziyaretlerine devam ediyor.

Vali Çiftçi’den İskilip çıkarması

FATİH BATTAR

Yaklaşık 2 ay önce Çorum’da göreve başlayan Vali Mustafa Çiftçi, ilçe ziyaretlerine devam ediyor.

Sungurlu ve Osmancık ziyaretinin ardından Vali Çiftçi’nin bugünki durağı İskilip oldu.

İskilip’te devam eden kamu yatırımlarını yerinde inceleyerek, iade-i ziyaretlerde bulunan Vali Mustafa Çiftçi, çiçeklerle karşılandı. İskilip ziyareti kapsamında ilk olarak İskilip Kaymakamlığı’nı ziyaret eden Çiftçi, burada törenlerle karşılandı. Törenin ardından İskilip Kaymakamı Bayezit Bestami Alkan’ı makamında ziyaret eden Çiftçi, İskilip ile ilgili brifing aldı.

İskilip Kaymakamı Bayezit Bestami Alkan’ı ziyaret ettikten sonra İskilip’e 7 km uzaklıktaki İkipınar köyünü ziyaret etti. Kayma nedeniyle heyelan riskinin fazla olduğu İkipınar köyünü ziyaret eden Çiftçi, İkpınar köyü muhtarı Ali Güler’den köyün durumu ile ilgili bilgi aldı.

İkipınar köyü ziyaretinin ardından İskilip Belediyesi’ni ziyaret eden Çiftçi, İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma’dan bilgi aldı.

Çiftçi İskilip ziyareti kapsamında Redif Kışlası’nı, Alimler Müzesi’ni, Halk Eğitim Merkezi’ni de gezdi. Çiftçi ayrıca Öğretmenevi’nde muhtarlar ve STK’larla ile bir araya gelerek, ilçenin sorunlarını dinledi.

İskilip ziyareti ile ilgili bir değerlendirme yağan Çiftçi; “Çorum’da göreve başlayalı yaklaşık 2 ay oldu. İki aydır fırsat buldukça ilçe ziyaretleri yapmaya çalışıyoruz. İskilip Hititlerden, Danişmentlilerden, Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş çok köklü ve tarihi bir ilçemiz. İskilip’te bir takım ziyaretler ve incelemelerde bulunduk. Sungurlu, Osmancık ve İskilip ilçemizden sonra ilerleyen günlerde diğer ilçelerimizi de ziyaret edeceğiz.” şeklinde konuştu

Vali Çiftçi’ye İskilip’te İl Jandarma Komutanı Albay Abdurrahman Başbuğ, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve bazı kurum müdürleri eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 18:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER