Velipaşa Hanı’nda sona doğru

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, tarihi Velipaşa Hanı’nda devam eden restorasyon çalışmalarını inceledi.

Velipaşa Hanı’nda sona doğru

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, tarihi Velipaşa Hanı’nda devam eden restorasyon çalışmalarını inceledi.

İncelemeye Vali Mustafa Çiftçi, AK Parti Milletvekili Erol Kavuncu ve Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk de katıldı. 

Tamamlanma aşamasına gelen restorasyon çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Başkan Aşgın, “Mimari özellikleri bakımından Türkiye’deki en önemli hanlar arasında yer alan Valipaşa Hanı’ndaki çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz. Tarihi Han’da Çorum kültür ve sanatının yanında sosyal hayatına dair izlerin de yaşatılacağı çalışmalarımız yer alacak.” dedi.

‘BAŞKAN AŞGIN SÖZ VERDİĞİ PROJELERİN ÇOĞUNU GERÇEKLEŞTİRDİ’

Çorum Belediyesi’nin önemli çalışmalar yaptığını, alt ve üstyapının yanı sıra şehrin, geleceğine yönelik hizmetlerin bir bir hayata geçtiğini vurgulayan AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, “Belediyemiz, şehrimizin kültürel zenginliklerini gelecek nesillere aktarmak adına çok kıymetli çalışmalar yürütüyor. Belediyemiz tarafından başlatılan Velipaşa Hanı yenileme çalışmaları da bunun en güzel örneklerinden biri. Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’a çalışmalarında kolaylıklar diliyoruz. Göreve geldiği günden bugüne kadar iki yıl gibi kısa bir süre geçmesine rağmen Çorum halkına söz verdiği projelerin birçoğunu gerçekleştirdi. Çorum’un dört bir yanında belediye hizmetlerini, inşaatlarını görüyoruz. Sayın Belediye Başkanımıza çalışmalarında kolaylıklar diliyoruz.” diye konuştu.  

RAMAZAN AYINI KUTLADILAR
Vali Mustafa Çiftçi, AK Parti Milletvekili Erol Kavuncu, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Velipaşa Hanı’nda yaptıkları incelemeden sonra Arasta esnafını ziyaret ederek Ramazan ayını tebrik etti. 

Vatandaşlarla sohbet eden Başkan Aşgın, “Halkımızın duası, Hakk’ın rızasını kazanmak en büyük amacımız. Her fırsatta hemşehrilerimizle bir araya gelmeye, onların istek ve beklentilerine cevap vermeye gayret ediyoruz.” dedi. 

BAŞKAN AŞGIN’A GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ
Vali Mustafa Çiftçi, AK Parti Milletvekili Erol Kavuncu ve Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Velipaşa Hanı inceleme gezisi öncesinde Başkan Aşgın’ı makamında ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu. 
Geçtiğimiz günlerde Covid 19 tedavisi gören Başkan Aşgın’la bir süre sohbet eden protokol üyeleri daha sonra Velipaşa Hanı’ndaki çalışmaları yerinde inceledi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER