Yeni otobüslerin rengi belli oldu

Çorum’da toplu taşımada Temmuz ayından itibaren kullanılacak olan yeni otobüslerin rengi belli oldu.

Yeni otobüslerin rengi belli oldu

FATİH AKBAŞ

Çorum’da toplu taşımada Temmuz ayından itibaren kullanılacak olan yeni otobüslerin rengi belli oldu.

Toplu taşımada kullanılacak olan yeni halk otobüslerinin rengi için Belediye tarafından yaptırılan anket sona erdi. Anket sonuçlarında ilk sırada erguvan pembesi rengi yer aldı.

İnşası tamamlanan Kent Meydanı ve Yeraltı Otoparkı projesinin tanıtım toplantısında konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Zeki Gül, “Yaptığımız anket sonucunda hemşehrilerimiz yeni halk otobüslerinin rengini seçti. Hemşehrilerimiz yeni otobüslerimizin renginin ‘erguvan pembesi’ olmasına karar verdi. Yeni otobüslerimiz Temmuz ayından itibaren hizmet vermeye başlayacak. Erguvan pembesi ikinci sırada ki sarı renge iki katı fark atarak en çok oyu aldı” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2018, 11:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bay x
Bay x - 5 yıl Önce

Kolonlar gibi makyaj yapın anca... Özle ilgilenen yok. Yıl olmuş 2018 engelli uyumlu otobüsten, klimalı otobüsten, ayakta yolcu taşınılmayan otobüsten, hafif raylı sistemden, metrodan bahseden yok. Çünkü bunların vizyonu yok... Varsa yoksa makyaj... Hem de kokonalar gibi. Öyle ya, bu halk " uçağı havada uçarken görür"... Haddine mi düşmüş, insanca hizmet alabilmek...!

sezer
sezer - 5 yıl Önce

Sayın başkan Çoruma artık tarmvayı getirin.Tramvay istiyoruz.Çünkü nüfus 250000 i aştı.Bir hat Buhara ya bir hat milönü tarafına bir hat mimar sinana olabilir.Örnek şehir olarak Kayseri Eskişehir Samsunu örnek alabiliriz.

kadir
kadir - 5 yıl Önce

çok güzel renk ordu belediyeside bu rengi kullanıyor ..eski hurdalardan kurtuloyurz inşAllah

SIRADAKİ HABER