İnsani Değerler Platformu (İDP) Sözcüsü Zekeriya Işık, beraberinde Derman-Der Şube Başkanı Mustafa Öztemiz, TÜGVA Şube Başkanı Kerep Ölçer’le birlikte İlim Yayma Cemiyeti başkanlığına seçilen Mustafa Tuzcu'yu ziyaret etti. 


İlim Yayma Cemiyeti (İYC)’nin ülkeye uzun yıllardan beri özverili bir şekilde hizmet verdiğini belirten Işık, ülke genelinde yurtlarında kalan binlerce öğrenciye maddi anlamda en uygun koşullarda imkân sağlandığını ifade etti. Vatanını, milletini ve maneviyatını seven, sahip çıkan, ülkesine sevdalı olarak hizmet veren gençler yetiştirildiğini anlatan Işık, "Bu kurumlardan ülkesine hainlik yapanlar değil, ülkesine ve milletine sevdalı gençler çıkmıştır. Çorum İlim Yayma Cemiyeti başkan ve yönetim kurulu üyeleri hep güzide ve samimi insanlardan oluşmuş, verilen hizmetin çıtasını ve kalitesini her daim yükseltmişlerdir. Başkanımız ve yönetiminin de bu çıtayı yükselteceğinden eminiz. Çünkü bu insanlar hiçbir zaman alan el değil, her zaman veren el olmuşlardır. Emeklerini, imkânlarını esirgememişlerdir. İnsani Değerler Platformu olarak, İlim Yayma Cemiyeti'yle çok yakın ilişkiler içerisinde olduk. Çorum ortak paydamızda ve ülkemiz adına sağduyu isteyen çok güzel hizmetlerde birlikte hareket ettik. Bundan sonrada bu birlikteliğimiz artarak devam edecektir. Başkanı ve yönetimini tebrik ederek hayırlı olsun diyor, başarılar diliyoruz" dedi. 


İlim Yayma Cemiyeti Çorum Şube Başkanı Tuzcu da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, İnsani Değerler Platformu’nun ülkenin birliği, beraberliği ve istikrarı için her zaman sağduyulu çalışmalarıyla ülkeye çok büyük bir katma değer oluşturduğunu söyledi.
Tuzcu, İnsani Değerler Platformu’na şehir, millet ve ülke adına verdikleri katkı ve destekten dolayı teşekkür etti.