Çorum İşitme Engelliler, Kırıkkale deplasmanında aldığı mağlubiyet ile tehlikeli bölgeye indi. Kulüp Başkanı Mürsel Barıldar, Kırıkkale’nin düşme hattına inmemesi için maçın hakeminin ikinci yarıda ellerindeki maçı rakibe verdiğini söyledi.
Mürsel Barıldar Kırıkkale deplasmanında ilk yarıyı 2-1 önde tamamladıklarını ancak ikinci yarıda hakem üzerine kurulan baskının ardından verdiği kararlarla maçın hakeminin tüm kararları ev sahibi takıma çaldığını belirterek ‘Ligde tehlikeli bölgeden kurtulmak için kritik maçta ilk yarıdaki oyunumuz ile 2-1 önde soyunma odasına girdik.
İkinci yarıda ise ev sahibi takımın baskısı sonucunda maçın hakemleri Kırıkkale’yi galip getirmek için ellerinden  geleni yaptılar. Maçın sonucunda hakemler istediklerini yaptılar ve Kırıkkale’yi 4-2 galip getirdiler. Maçın ardından ise saha içinde istenmeyen olaylar çıktı.
Bu mağlubiyet ile biz ligde tehlikeli bölgeye düştük. Sezon boyunca biz tüm deplasmanlarda hep aynı sıkıntıyı yaşıyoruz. Hakemler hep ilinin takımını koruyor ancak malesef biz evimizde korunmak istemiyoruz en azından hakkımız yenmese takım olarak çok daha iyi durumda olurduk. Ümit ederim ligin kalan haftalarında aynı sorunu yaşamayız ve hakemlerimizden adil yönetim görürüz’ dedi.