Mimar Sinan Kültür önünde zorlandı ama lider oldu:2-0 Mimar Sinan Kültür önünde zorlandı ama lider oldu:2-0

İskilip’te Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlamaları kapsamında Veteranlar Futbol maçı yapıldı. İskilip Kaymakamlığı tarafından düzenlenen maça 1985 ile 2000 yılları arasında İskilipspor ve İskilip Demirspor takımlarında futbol oynamış ilçenin futbolda yaşayan efsaneleri bir araya geldiler.

İlçe sahasında oynanan maçta İskilip Demirspor takımında Kaymakam Ramazan Polat kaptanlığında Mustafa Anarcı, Ahmet Çağıl, Ahmet Faruk İmal, İsmail Demirel, Davut Üstünay, Yaşar Sever, Selim Zakin, Bahattin Dökmeci, Murat Sak, Nihat Armutcu, Bahadır Telli forma giyerken İskilipspor’da ise Belediye Başkanı Ali Sülük kaptanlığında Mehmet Aktaş, Kadir Zeren, Murat Karaman, Ekrem Sülük, İsmail Sırıklı, Mehmet Koca, Mürsel Özdil, Esat Koçyiğit, Murat Daldal, Ali Salik, Yaşar Aydı, Sadık Ekşi ve Galip Gül forma giydi.

Müsabaka öncesinde Belediye Başkanı Ali Sülük 1994 yılında İskilipspor’un şampiyonluk konvoyunda kaza geçirerek vefat eden İskilipspor eski yöneticisi ve kaptanı Mustafa Telli’nin oğulları Bahadır Telli ve Kenan Telli’ye hatıra plaketi verdi.

Müsabaka öncesi Beden Eğitimi Öğretmeni ve İskilipgücüspor Kulübü Başkanı Nihat Armutcu’nun sunumu ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ebediyete intikal etmiş İskilip’teki tüm spor adamı ve sporseverler için; aynı zamanda Filistin’de İsrail zulmü altında vefat eden Müslüman kardeşlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı okundu.

Çok sayıda daire amiri ve vatandaşın izlediği müsabaka güzel anlara şahit oldu. Yıllardır bir araya gelemeyen spor adamları buluştu ve müsabaka nostalji dolu anlara duygu yüklü dakikalara sahne oldu. Tüm katılımcılar Kaymakam Ramazan Polat’a böyle güzel ve anlamlı bir organizasyon tertip ettiği için teşekkürlerini ilettiler. Veteranlar Futbol Maçı İskilip tarihinde bir ilk olarak kayıtlara geçti.