Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu Lojistik Programı öğrencileri Merzifon Havalimanı ve 5. Ana Jet Üs Komutanlığı’na teknik gezi gerçekleştirdi. 


Gezide Merzifon Havalimanı Müdürü İbrahim Çıldır, öğrencilere havalimanı hakkında bilgiler vererek kurumu tanıtan sunum yaptı. Ardından Havalimanı ARRF (itfaiye) Biriminde acil müdahale süreçleriyle ilgili bilgi verildi. Türk Hava Yolları’na ait tarifeli uçağa verilen yer hizmetlerinin işleyişini canlı olarak takip eden öğrencilere yer hizmetleri operasyon sorumlusu Alper Ünver detaylı bilgiler verilerek soruları cevaplandırıldı.
Gezinin ikinci kısmında ise öğrenciler 5. Ana Jet Üs Komutanlığı’na gitti.


Türkiye’nin göz bebeği 151. Filo Komutanlığı hakkında detaylı bilgiler alan öğrenciler daha sonra Hava Trafik Kontrol Kulesini gezdiler
Öğrenciler piste iniş yapan uçakları canlı izleme fırsatı bulurken seyrüsefer süreçleri hakkında da detaylı bilgiler aldılar.
Gezi sonunda Öğr. Gör. Veli Ahmet Çevik, gezide öğretim elemanlarını ve öğrencileri ağırlayan Havalimanı Yöneticilerine ve Filo Komutanlığı personeline teşekkür etti.


Geziye Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Dursun Arslaner, Yönetim Organizasyon Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Veli Ahmet Çevik, Lojistik Programı öğretim elemanları Öğretim Görevlisi Ayşegül İnce ve Öğretim Görevlisi Ahmet Boyacı katıldı.