HALİL ÖZTÜRK
Ligin ikinci yarı hazırlıklarını Antalya’da sürdüren Yeni Çorumspor ilk hazırlık maçında bugün Alibeyköyspor ile karşılaşacak. Çorum’da yaptığı dokuz günlük ilk etabın ardından 2 Ocak’ta Antalya’da ikinci etap kampına başlayan kırmızı siyahlı takım ilk hazırlık maçında bugün saat 17’de 3. Lig 2. grupta mücadele eden İstanbul temsilcisi Alibeyköyspor ile yapacak.


Kamp yaptıkları Miracle Otel sahasındaki hazırlık maçında Teknik Direktör Mehmet Aurelio’nun kadrodaki futbolculara iki yarıda iki farklı onbirle forma şansı vermesi bekleniyor. Yeni Çorumspor 12 gün sürecek Antalya kampında dört hazırlık maçı yapmayı planlıyor. Kırmızı Siyahlı takımın diğer hazırlık maçındaki rakipleri bugünlerde netlik kazanacak.

Moraller yerinde
Ligin ikinci yarı hazırlıklarının ikinci etabını Antalya’da sürdüren Yeni Çorumspor dünü çift antrenmanla geçirdi. Kırmızı Siyahlı takım sabah çabuk kuvvet ve taktik akşam ise taktik çalışma ile ikinci yarı hazırlıklarını sürdürdü.


Saat 11’de kamp yapılan Miracle Otel 2 nolu sahada yapılan antrenmana hasta olan Mümin ile ilk antrenmanda bileğinden sakatlanan Hacı Ömer dışında tüm futbolcular katıldılar. Teknik Direktör Mehmet Aurelio  yönetimindeki çalışma topla ısınma hareketleri ile başladı dar alanda pas ile devam etti son bölümde ise taktik çalışma yaptı.


Kırmızı Siyahlı takım günün ikinci çalışmasını ise saat 17’de yine aynı sahada yaptı. Teknik Heyet bu çalışmada ise kanat varyosyanları ve yarı sahada taktik çalışma yaptırdı ve futbolculardan rakibe boş alan bırakmamaları konusunda sık sık uyarılarda bulundu.