Çorum-Ortaköy karayolu ikinci etabının sözleşmesi imzalandı

Çorum-Ortaköy karayolunun ikinci etabı olan Cemilbey-Ortaköy arasının ihalesinin sonuçlanmasının ardından yüklenici firma yetkilileri ile sözleşme imzalandı.

Çorum-Ortaköy karayolu ikinci  etabının sözleşmesi imzalandı

FATİH AKBAŞ
Çorum-Ortaköy karayolunun ikinci etabı olan Cemilbey-Ortaköy arasının ihalesinin sonuçlanmasının ardından yüklenici firma yetkilileri ile sözleşme imzalandı.

Cemilbey-Ortaköy arası 36 km uzunluğundaki yolun toprak işleri, sanat yapıları, köprü ve üstyapı yapım işi ihalesinin haziran ayında gerçekleştirilmesinin ardından değerlendirme süreci tamamlandı ve yüklenici firma Nesce İnşaat Enerji ve Ticaret A.Ş yetkilileri ile sözleşme imzalandı.

Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından 195 milyon 665 bin 480 lira yaklaşık maliyetle yapılan ihalede en düşün teklifi 119 milyon 806 bin 979 lira ile Nesce İnşaat Enerji ve Ticaret A.Ş vermişti.

Nesce İnşaat aynı zamanda Çorum-Cemilbey arası 22 km’lik kısmın yapım işini de sürdürüyor. 2021 yılında bu kesimde yolun neredeyse tamamı bitirilerek trafiğe açıldı. Firma bazı altyapı işleri ile traktör yollarının yapımına ise devam ediyor.

BAŞKAN İSBİR’DEN TEŞEKKÜR
Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir, Çorum-Ortaköy yolunun ikinci etabının ihalesinin yapılmasının ardından yüklenici firma ile de sözleşme imzalanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Artık tarihin akışı değişmiştir ve ilçemize gitmek azap olmaktan çıkacaktır. Bu mücadeleme destek veren Ulaştırma Bakanımıza ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün her kademesindeki çalışanlarına, Çorum milletvekillerimize AK Parti teşkilat başkanımıza ilçe halkım adına teşekkür ediyorum O yoldan tüm geçecekler ve ilçe halkıma hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”dedi. 

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2021, 17:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
İLHAN
İLHAN - 1 yıl Önce

BU ADAMLARI DENETLEYİN İŞ TAKİBİNİ YAKINDAN YAPIN ,HER KM SİNİ KAT KAT İNCELEYİN VE MUHATAB TAVİZSİZ OLSUN 3-5 SENEDE YENİDEN YENİ OLMAZ MİLLİ SERVET HEBA EDİLİYOR.KIRK DİLİME GÖMÜLEN PARA İLE 100 TANE YURT YAPILIRDI İSKİLİBE HAKEZA...UYUMA ÇORUM BROKRATI ....

SIRADAKİ HABER