HALİL ÖZTÜRK
Çorum Belediyesi Gençlikspor Kulübü Güreş antrenörü Ruşen Çetin’e bir kez daha milli görev. Güreş Federasyonu Gençler Serbest Güreş milli takım teknik direktörlüğü görevine Ruşen Çetin’in getirildiğini açıkladı.

Ruşen Çetin ilk milli takım teknik direktörlüğü görevini 2011-12 sezonunda yıldız serbest güreş milli takımında yaptı. Ardından 2017 yılında genç milli takımda antrenör olarak görev yapan Ruşen Çetin bu yıl ise genç milli takımda teknik direktör olarak görevlendirildi.

Geçtiğimiz hafta yapılan Türkiye Gençler Serbest Güreş Şampiyonası’nda teknik heyet olarak görev yapan ve milli takım kadrosunu belirleyen Ruşen Çetin yönetimindeki milli takım 1 Nisan’dan itibaren Niğde Demirkazık’ta yapılacak kampta toplanacak. Nisan ayı içinde Şampiyonlar Turnuvasında mücadele edecek genç milli takımda Çorum Belediyesi Gençlikspor’dan üç güreşçinin milli mayoyu giymesibekleniyor.

Çorum Belediyesi Gençlikspor Başkanı Nadir Solak antrenörlerinin milli takım teknik direktörlüğü görevine getirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Solak, kulüp bünyesinde başarılı işlere imza atan Ruşen Çetin’in millı takımda da tecrübesi ile başarılı olacağına inandığını belirterek kendisine bu anlamlı görevinde üstün başarılar diledi.