AK Parti Milletvekili Yusuf Ahlatcı ile Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum Sanayi Sitesi esnafı ile kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıya Belediye Başkan Yardımcıları, ÇESOB Başkanı Recep Gür ve Oto Tamirciler Oda Başkanı Necmettin Uzun ile sanayi esnafı katıldı.

AK Parti Çorum Milletvekili Yusuf Ahlatcı esnaf ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek programı düzenleyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti. Başkan Aşgın’ın yaptığı hizmetlerden övgü ile bahseden Ahlatcı, Çorum’a hizmet etmeye durmadan devam edeceklerini söyledi.

180 metre uzunluk, 25 metre genişliğindeki yolun asfaltlanması öncesi Başkan Aşgın sanayi esnafıyla kahvaltıda bir araya geldi. Belediyenin sanayi sitesi içerisinde yaptığı çalışmaları hız kesmeden devam ettiğini belirten Başkan Aşgın, “İşlerimizde de bir esnaf gibi çalışmaya devam ediyoruz” dedi. 

Çorum Sanayi Sitesinde ilk olarak isim değişikliğiyle işe koyulduklarını kaydeden Başkan Aşgın, Çorum Belediyesi’nin sanayi sitesinde yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Çorum Sanayi Sitesi esnafından övgü ile bahseden Başkan Aşgın, “Birçok ilin organize sanayi sitelerinde olmayan canlı bir yapıya sahip sanayimizin isminden “küçük” ifadesini kaldırarak Çorum Sanayi Sitesi yaptık. Bölgede oluşabilecek sorunlara karşı anında müdahale edilebilmesi noktasında esnafımızın taleplerini anında yerine getiriyoruz. Oda başkanlarımızın sanayinin daha da canlanması için şehir merkezinden yeni bir giriş yapılması yönünde istekleri vardı. Bizde söz verdik ve gerekli çalışmaları yaparak sanayimize bir değil çok sayıda yeni girişler yaparak Çorum Sanayi Sitemize geniş ve ferah yeni yollar kazandırdık. Yine çok geniş bir alana sahip sanayimizde esnaflarımızın yeni cami ihtiyacı olduğunu ilettiler. Bizde her türlü desteği vereceğimizi ifade ettik ve elbirliğiyle örnek bir işbirliği sergileyerek inşaatını hızlı bir şekilde tamamlayarak büyük bir camiyi sanayi sitemize kazandırdık, ibadete açtık. Belediye olarak çevre düzenlemesini de yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Çevre şehirlerden vatandaşların Çorum Sanayi Sitesini çözüm merkezi olarak kullandığını vurgulayan Başkan Aşgın, sanayi sitesinin Çorum’a yakışır olması gayretinde bulunduklarını dile getirdi. 

Kuzey Kampüsü'nde sevindiren gelişme Kuzey Kampüsü'nde sevindiren gelişme

Sanayi Sitesi 17. Caddeyi hızla hazır hale getiren ekiplere de teşekkür eden Başkan Aşgın, “Bu muazzam sanayimiz Çorum’un her köşesi gibi tertemiz olmalı. Nasıl Çorum Türkiye’nin en temiz şehriyse sanayimiz de en temiz sanayi olmalı diyerek her bir noktasını pırıl pırıl yaptık. Sık sık temizlik yaparak, parklarımıza bakımlar yaparak, asfaltları sümen altı etmeden hizmet ettik.  Birçok noktada asfaltımızı yeniledik. Çok kısa bir sürede 17. Caddeyi asfalta hazırladılar ve bugün itibariyle asfaltımızı döküyoruz. Esnafımıza hayırlı olsun. Sanayi sitemiz ya da şehrin başka bir yerinden bize gelen talepleri asla sümen altı yapmadan gereğini yapma konusunda bütün azmimizi gayretimizi ortaya koyarak çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Recep Gür, Başkan Aşgın’ın sanayi sitesine yaptığı hizmetlerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sanayimizde geçtiğimiz günlerde başlayan çalışmalar bugün sonuçlanıyor. Belediye Başkanımız gerçekten gayretle çalışıyor. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz”dedi.

,