Beyaz ile Siyah gibi

Çorum Belediyesporda ilk yarının dokuz haftası ile ikinci yarının dokuz haftalık bölümü siyah ve beyaz gibi farklı.

Beyaz ile Siyah gibi

HALİL ÖZTÜRK

Çorum Belediyespor’da ilk yarının dokuz haftası ile ikinci yarının dokuz haftalık bölümü siyah ve beyaz gibi farklı. Kırmızı Siyahlı takımın ilk yarıda dokuz haftada topladığı puanın yarısını bile toplayamadı.

Sezona deplasman galibiyeti ile başlayan kırmızı siyahlı takım iç saha maçlarında istediği sonuçları alamasada deplasman galibiyetleri ile zirveyi zorladı. Ligin ilk yarı- sında dokuz haftalık periyotta 17 puan toplayan kırmızı siyahlı takım ikinci yarıda ise sadece 8 puan toplayabildi. Ligin ilk dokuz haftasında dokuz maçta Çorum Belediyespor dört galibiyet ve beş beraberlik alırken mağlup olmamış ve rakip ağlara 17 gol atarken kalesinde dokuz gol görmüştü.

Bu çıkışın ardından ilk yarının ikinci bölümünde de özellikle deplasman galibiyetleri ile yoluna devam eden kırmızı siyahlı takım ikinci yarıda inanılmaz bir çöküş yaşadı. İkinci yarının ilk dokuz haftalık periyotunda ise sadece bir galibiyet alabilen kırmızı siyahlı takım beş maçtan beraberlikle ayrılırken üç kez mağlup oldu.

Tek galibiyeti Adliyespor deplasmanında 2- 0’lık skorla alan Çorum Belediyespor kaybettiği puanların ise sıralamada şu anda son üç sırada bulunan takımlara karşı alması en büyük hayal kırıklığı.

Ligin ikinci yarısında sahasında oynadığı Tekirdağspor ve Aydınspor maç- larından bir puanla ayrılan Çorum Belediyespor diğer düşmenin en güçlü adayı Arsinspor deplasmanından ise 3-2 mağlup döndü. Kı- sacası kırmızı siyahlı takım ligin son üç sırasındaki takımlara karşı ikinci yarıda tam yedi puan kaybetti. Bu rakiplerine karşı ilk yarıda ikisi deplasmanda birisi içerde ise hiç puan kaybı yaşamamış ve dokuz puan almayı başarmıştı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2018, 00:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER