Minik milli raketlerden Başkan Gül’e ziyaret

Belediye Başkanı Zeki Gül iki sporcu ve antrenörleri tebrik ederek ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inandığını söyledi

Minik milli raketlerden Başkan Gül’e ziyaret

Çorum Belediyesi Gençlikspor’un iki masa teniscisi Finlandiya’da ilk kez milli formayı giyecekler. Geçtiğimiz yıl Türkiye Şampiyonalarında gösterdikleri performansla milli takıma girmeye hak kazanan Uğurcan Dursun ve Arda Kekillioğlu 1-9 Nisan tarihlerinde Lüksemburg’da yapılacak olan Eurokids Avrupa Seçmelerinde milli takımda görev yapacaklar.
Milli takımda antrenör olarak görev yapan Çorum Belediyesi Gençlikspor Masa Tenisi antrenörü Ali Korkmaz yönetiminde çalışmalarını Çorum’da sürdüren iki minik sporcuyu kulüp başkanı Nadir Solak ile birlikte Belediye Başkanı Zeki Gül’ü ziyaret etti.
Masa Tenisi Antrenörü Ali Korkmaz Belediye Başkanı Zeki Gül’e gidecekleri kamp hakkında bilgiler verdi. 
İki sporcunun 2017 yılı Temmuz ayı içerisinde yaklaşık 1 ay boyunca Çin’de kamp yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Zeki Gül, sporcuların çok iyi bir gelişim sergilediğini ve dünyanın en iyi organizasyonları arasında yer alan Eurokids Avrupa Seçmelerinde milli takımda görev yapacaklarını söyledi. 
Türkiye’den sadece Çorum Belediyesi Gençlikspor’dan sporcuların bu organizasyona davet edildiğinin altını çizen Belediye Başkanı Zeki Gül “Birçok büyük şehir ve büyük takım sporcularının arasından Çorum Belediyesi Gençliksporlu 2 sporcumuz seçildi. Uğurcan Dursun ve Arda Kekillioğlu’nun Avrupa’nın en iyi sporcuları seçmesine katılması bizi Çorum Belediyesi olarak son derece memnun etmiştir. Sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik ediyorum. Başarıları inşallah daim olur” ifadelerine yer verdi. 
Avrupa Masa Tenisi Birliği (ETTU) tarafından düzenlenen Eurokids Uluslararası Kampı’na masa tenisinde gelecek vaat eden sporcuların katılıyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER