Mustafa Kemal’den itiraz

Yozgatta yapılan Okullu Küçükler Hentbol grup birinciliğinde Çorum Mustafa Kemal Ortaokulu kız takımı baraj maçında kaybettiği yarı final grup hakkını elde etm

Mustafa Kemal’den itiraz

HALİL ÖZTÜRK

Yozgat’ta yapılan Okullu Küçükler Hentbol grup birinciliğinde Çorum Mustafa Kemal Ortaokulu kız takımı baraj maçında kaybettiği yarı final grup hakkını elde etmek için itirazda bulundu.

3 Mart’ta başlayan ve önceki gün Yozgat’ta sona eren küçük kızlar hentbol grup birinciliğinde Mustafa Kemal Ortaokulu kız takımı grubunda ikinci olarak diğer grubun ikincisi ile yarı final grubuna yükselmek için baraj maçında karşılaştı.

Maçın ilk yarısı oynanırken rakipleri Kırşehir Sırrı Kardeş Ortaokulu’nun kadrosunda 11 futbolcu bulunduğunu tesbit etti ve maçın hakemlerine ve hentbol il temsilcilerine itirazda bulundular. Buna rağmen maçın hakemleri karşılaşmayı oynattı ve Kırşehir temsilcisi galip geldi.

Yapılan itiraz üzerine Kırşehir takımının Yozgat’a günübirlik gidip geldiği iki çocuğun hastalanması nedeni ile bu maça gelmediğini bildirdiler. İki sporcunun raporları ise maç saatinde alarak Yozgat’a faksla gönderdiler.

Talimatlara göre takımların maça en az 12 sporcu ile çıkması, gelemeyen sporcuların ise maçtan önce hakeme tesbit yaptırarak tutanak tutarak maçı oynatmaması gerekiyor. Bu talimata istinaden Mustafa Kemal Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Cafer Saran Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne dilekçe vererek maçın kendi lehlerine hükmen tescil edilmesini istedi.

Cafer Saran itirazlarının sonucunu bekledikleri ve haklı oldukları bu konuda yarı final grubunda Çorum’u temsil etmek istediklerini söyledi. Saran bu konuda kendilerine büyük destek veren Okul Sporları İl Temsilcisi Baki Aygün ve Hentbol İl Temsilcisi Sami Öncel’e teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER