Spor Lisesi’nden tarihi başarı

Çorum Atletizm’de yükselişini sürdürüyor. Spor Lisesi Puanlı Atletizm Türkiye Şampiyonası’nda takım halinde ikincilik kupasını kazandı.

Spor Lisesi’nden tarihi başarı

Çorum Atletizm’de yükselişini sürdürüyor. Spor Lisesi Puanlı Atletizm Türkiye Şampiyonası’nda takım halinde ikincilik kupasını kazandı. Ayrıca 3000 metrede altın madalya kazanan Tarık Demir Fas’ta yapılacak Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.
Samsun’da yapılan grup birinciliğinde takım halinde birinci olarak Türkiye Finallerine gitmeye hak kazanan Spor Lisesi erkek takımı İzmir’de 28-29 Mart tarihlerinde yapılan Türkiye Şampiyonası’nda yarışma hakkı kazandı.
Gruplardan çıkan 24 okulun mücadele ettiği Türkiye Şampiyonasında Antrenörler Ahmet Koltaş, Onur Çağlan ve Mücahit Sur yönetiminde 100 ve 200 metrede İsmail Gül, 110 ve 300 metre engellilerde Fatih Mehmet Tok, 400 ve 800 metrelerde Fatih Ölmez, 1500 ve 3000 metrelerde Tarık Demir, Gülle Atma’da Burak Küçük, Disk ve Cirit Atma’da Mikail Atalay, Uzun ve üç adım atlamada Murat Taşkaldıran, Yüksek ve Sırıkla Atlamada ise Emrullah Göktepe yarıştı.
Oldukça zorlu bir mücadeleye sahne olan yarışlarda Eskişehir Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 843 puanla Türkiye Şampiyonluğunu kazanırken, Çorum Spor Lisesi ise 823 puanla ikinci oldu. Bursa BTSO Celal Sönmez Spor Lisesi 818 puanla üçünçü oldu.
Spor Lisesi Türkiye Şampiyonluğunu ise Sırıkla Atlama kategorisinde kaybetti. Bu kategoride Eskişehir okulu 32 puan alırken, Spor Lisesi temsilcimiz bu kategoride sıfır puan aldı ve bu fark Eskişehir’i Türkiye Şampiyonluğuna taşımayı başardı.
Tarık Demir Dünya Şampiyonası’na gidecek
Puanlı Atletizm Türkiye Şampiyonası’nda ikincilik kupasının sahibi olan Spor Lisesi’nin 3000 metrede şampiyon sporcusu Tarık Demir 8.37.71’lik derecesi ile açık ara şampiyonluğu kazanarak altın madalyanın sahibi oldu. Tarık Demir bu başarısı ile Fas’ta yapılacak olan Gymnasidie Okullar Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER