Yıldızlar Judo’da mücadele başladı

Okullu Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası 41 ilden 141 erkek 130 bayan toplam 271 sporcunun katılımı ile dün Atatürk Spor Salonu’nda başladı.

Yıldızlar Judo’da mücadele başladı

Okullu Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası dün Atatürk Spor Salonu’nda başladı. 41 ilden 271 sporcunun mücadele ettiği Türkiye Şampiyonası bugün beş sıklette yapılacak müsabakalar ile sona erecek.
Şampiyona dün saat 10’da yapılan müsabakalar ile başladı. Açılış töreni ise saat 14.30’da yapıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Çorum Belediyesi ve Gençlik Spor Kulübü Başkanı ve Belediye Spor Müdürü Nadir Solak, Türkiye Judo Federasyonu yetkilileri, sporcular ve antrenörler katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer kısa bir konuşma yaptı.
Eğer konuşmasına şehit düşen mehmetçikleri anarak başladı ve ardından da şampiyona için Çorum’a gelen tüm misafirlere bazı tavsiyelerde bulundu. Eğer, Mustafa Kemal Atatürk’ün sözünde n hareketle sporda fiziki başarının yanı sıra spor ahlakının önemine vurgu yaptı ve ‘Antrenörlerimize buradan sesleniyorum. Sporcularımızın fiziki başarılarından ziyade onlara spor ahlakını da aşılamalısınız. Yoksa sadece fiziki özelliklerle elde edilen başarı spor ahlakı ile taçlanmazsa, o başarı saman alevi gibi söner gider’ dedi.
Konuşmanın ardından müsabakalara kaldığı yerden devam edildi. Dün beş bayan ve beş erkek kategoride müsabakalar yapıldı ve akşam seansında ise madalyalar sahiplerini verildi. Dün mindere çıkan Çorumlu sporcumuz Şeyma Telli eleme maçını kaybederek elendi. Çorum’dan çıkacak diğer sporcumuz Ceyda Başoğlu ise bugün tatamiye çıkacak. Şampiyona bugün beş erkek ve beş bayan kategorisinde yapılacak müsabakalar ile sona erecek.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2018, 00:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER