Yeni Stadın hizmete açılması için kritik gün 23 Ocak. Stadın bakanlığa devri ve geçici kabülünün yapılması için 23 Ocak perşembe günü Gençlik Spor Bakanlığı’ndan uzman ekip gelecek. Yapımcı firma Belediye tarafından tesbit edilen eksikleri gidermek yoğun çalışma başlattığı öğrenildi. 23 Ocak’ta yapılacak inceleme sonunda geçici kabul olması durumunda Çorum FK’nın 2 Şubat pazar günü evinde oynayacağı Sancaktepe maçını yeni stadda oynaması mümkün görülüyor.

Yeni Stad’da ışık göründü. Stadın hizmete açılması için kritik gün 23 Ocak. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nden gelen uzman ekibin yapacağı inceleme sonucunda stadın geçici kabulünün yapılması halinde hizmete açılmasının önünde bir engel kalmayacağı öğrenildi.
Çorum Belediyesi tarafından yaptırılan ve geçtiğimiz yıl Gençlik Spor Bakanı’nın ziyaretinde stad ve spor salonunun Bakanlığı devri konusunda anlaşma imzalanmıştı. Bu imzaların ardından stadın eksiklerinin tamamlanması ve hizmete açılması için yürütülen çalışmalarda sona gelindiği belirtildi. En büyük engel olarak görülen koltukların değişiminin bir protokol ile çözümlendiği firmanın Belediye uzman ekibinin yaptığı inceleme sonunda belirledikleri eksikleri gidermek için yapımcı firmanın çalışmaları yoğunlaştırdığı belirtildi.

Öte yandan stadın Bakanlığa devri konusunda uzman ekibin 23 Ocak perşembe günü Çorum’a geleceği ve kapsamlı bir inceleme yapacağı belirtildi. Bakanlıktan gelen uzman ekibin incelemesi sonunda bir eksiklik çıkmaması halinde bu incelemenin hem stadın devre hemde geçici kabulü anlamına geleceği ve stadın hizmete açılmasının önünde her hangi bir engel kalmayacağı öğrenildi.
Çorum FK’nın bu hafta seyircisiz maçını İnegölspor ile Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stad’ında oynayacağı sonraki hafta 26 Ocak’ta Gümüşhanespor ile deplasmanda karşılaşacağı 2 Şubat pazar günü ise evinde Sancaktepe ile oynayacağı karşılaşmanın yeni stadda oynanması planlanıyor.