HARUN AKKAYA
Bölgesel Amatör Lig’de temsilcimiz Sungurlu Belediyespor 17. hafta maçında yarın Turhalspor deplasmanında puan arayacak. Kırmızı Beyazlılar ligin ikinci yarısında yakaladıkları çıkışı yarınki Turhalspor maçında da sürdürerek ateş hattından uzaklaşmayı amaçlıyor.


Ligin ikinci yarısında oynadığı dört maçta 10 puan toplayarak bir anda ateş hattından çıkan ve rakipleri ile puan farkını kapatan Sungurlu Belediyespor geçtiğimiz hafta sahasında ladik Belediyespor önünde aldığı 3-0’lık galibiyetin verdii moralle Turhalspor maçına çok iyi hazırlandı.


Yakaladığı moral motivasyonu Turhalspor önünde de sürdürerek alt sıralardan uzaklaşmak isteyen Sungurlu Belediyespor Turhalspor deplasmanında yenemesede yenilmeden dönerek rakibi ile arasındaki puan farkını korumayı amaçlıyor.


Ev sahibi Turhalspor’da geçtiğimiz hafta sonunu bay geçti ve dinlenmiş olarak çıkacağı Sungurlu Belediyespor maçını kazanmak için mücadele edecek. Teknik Direktör Hüseyin Eğer sakat ve cezalı futbolcularının olmadığını tam kadro gidecekleri Turhal’da kazanamasakta kaybetmek istemeyecekleri bir maça çıkacaklarını ve sahada gereken mücadeleyi vereceklerini söyledi.


Turhalspor maçının hazırlıklarını dün yaptığı taktik çalışma ile tamamlayan Sungurlu Belediyespor bugün öğlen saatlerinde Turhal’a gidecek ve maçın oynanacağı sahada yapacağı ter idmanının ardından Turhal Grand Ali’n Otel’de kampa girerek maç saatini bekleyecek.