HABER-YORUM/EROL TAŞKAN

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, yaşlı bir adamın paketlerini taşıdı. Yolda rast geldiği yaşlı adamın elindeki paketleri alarak yardım eden Başkan Yardımcısı Turhan Candan, kıymetli bir örnekliğe imza attı.

Otobüs durağına kadar götürebileceğini söyleyen Candan, yaşlı adamın parkta biraz dinlenmek istediği söylemesi üzerine, banka katar eşlik ettiği yaşlı adamın paketlerini teslim ederek, veda edip ayrıldı.

Hayatın tatlı tesadüflerinden birisi olarak, bu insanlık örneğine şahitlik de bize düştü. Bu güzelliği hissettirmeden çekmeye çalışsak da, olayın yarısında bizi farkeden Candan, bu iyiliğine halel getirmemek için adeta yüzünü kameramızın aksine çevirerek, aldığı dua ile yoluna devam etti.

Aslında bu durum gayet insani iken, makam sahibi insanların bu tür mütevaziliklerden uzak olması, yaşanan bu hareket daha da değerli hale taşıdı.

73 yaşındaki yaşlı adamın ismi Ekrem Yıldırım. Kendisine yardım edenin kim olduğunu, tanıyıp tanımadığını sorduğumuzda, tanımadığını söyledi. Teklif Turhan Candan’dan gelmiş. “Amca nereye gidiyorsan yardım edeyim dedi, buraya kadar da paketlerimi taşıdı. Allah razı olsun, Otobüs durağına kadar götüreyim dedi, ben giderim sağolasın dedi. Allah işini gücünü rast getirsin. Allah onun muradını versin.” dualarıyla ismini ve görevini sonradan öğrendiği Turhan Candan’a teşekkür etti.

Candan’ın bu candan hareketi bizi de gururlandırdı, imrendirdi, kendimize örnek aldık.

Mütevaziliği başında taç gibi taşıyıp, iyilik ve dua almak konusunda önde koşanlara selam olsun diyerek , bu sütunlardan Turhan Candan’a gönül dolusu selamlar gönderiyoruz.