Çorum Belediyesi, havaların soğuması ve meteorolojinin Çorum’da yoğun kar yağışı üzerine kar ve buzlanmayla ilgili hazırlıklarını tamamladı. Çorum Belediyesi, kar küreme ve tuzlama ekiplerini karla mücadele çalışmaları için hazırda bekliyor. 


Meteorolojiden yapılan kar yağışı uyarılarına karşı hazırlıklarını tamamladıklarını ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, "Olası bir kar yağışında ana arterler ve sokaklarımızı trafiğe açık tutmak için gerekli tedbirlerimiz aldık. Fen İşleri, Temizlik İşleri, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri ve Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı 7 adet özel donanımlı kar küreme ve tuzlama aracı, 8 elle tuzlama aracı, 4 greyder, 6 bekoloder, 1 kar kürüme ve tuzlama traktörü, 220 personelimizle 24 saat üç vardiya halinde karla mücadele için ekiplerimiz hazır beklemektedir" dedi.


Zahir, "Karla mücadele çalışmalarının bu yıl da sorunsuz şekilde sürdürülmesi için birinci önceliğimiz şehir içi otobüs güzergâhları ve hastanelere ulaşımın sorunsuz sağlanmasıdır. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz kaldırımların temizliğini, Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz için parklarımızda kar kürüme çalışmalarını sürdürecek. Vatandaşlarımızdan kış lastiklerini taktırmalarını ve trafiğe bu şekilde çıkmalarını rica ediyoruz. Ayrıca, 153 Alo Zabıta hattı da vatandaşlardan gelen istek ve şikâyetleri alıp, ilgili müdürlüklere bildirecek ve çözüme kavuşturulması amacıyla çalışmalarını 24 saat sürdürmeye devam edecek." dedi.