AK Parti İl Başkanı Murat Günay, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 109. yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

“Çanakkale Zaferi’nin İstikbal ve istiklal yolunda, iman gücüyle, azim ve fedakârlıkla kazanılan bir zaferdir” diyerek mesajına başlayan Murat Günay, vatan ve bayrak uğruna şehit olan tüm kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle yâd etti.

“Ezelden beridir hür yaşamış milletimizin Çanakkale’de gösterdiği olağanüstü mücadele, "Çanakkale Geçilmez" sözünü ve inancını hafızalara kazımıştır” ifadelerini kullanan Günay,  “Tarihte eşi benzeri görülmemiş bir kahramanlık örneği ile düşmanı Çanakkale’den geçirmeyen aziz milletimiz, gözünü kırpmadan, canını düşünmeden şahadete yürümüştür. Çanakkale Şehitlerimizin bize emanet ettiği kutsal vatanımızı onlar kadar kararlı ve güçlü bir şekilde savunmak zorundayız” dedi.

Murat Toktaş vefat etti Murat Toktaş vefat etti

109 yıl önce olduğu gibi bugün de ülkemizin birlik ve beraberliğini tehdit eden odaklar olduğuna dikkat çeken Günay, “Çanakkale Zaferi’ndeki şahlanışı kendimize şiar edinen kahraman Mehmetçiklerimiz ve güvenlik güçlerimiz her yerde ve her zaman mücadelelerine devam ediyorlar. Ülkemizi yüceltmeye, vatanın bölünmez bütünlüğünü korumaya mutlak surette devam edeceğiz” diye konuştu.

Günay, “18 Mart Şehitler Günü’nde, bu aziz toprakları bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi, ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Editör: Çorum Hakimiyet