Midi Kızlar Voleybol’da şampiyonluğu Dinamikspor takımı kazandı. Final maçında Beder takımını zorlu bir mücadele sonunda 3-1 yenen Dinamikspor takımı midi kızlar 100. Yıl Cumhuriyet Kupası final maçında Beder takımını 3-1 yenerek birincilik kupasının sahibi oldu.

Altı takımen tek devreli lig statüsünde iki grupta yaptığı maçlar sonunda gruplarda ilk iki sırayı alan takımlar çapraz olarak yarı finalde karşılaştı. Yarı final maçlarını kazanan Dinamik Gençlikspor ile Beder takımları turnuvanın birinciliği için önceki akşam Atatürk Spar Salonu’nda karşılaştı.

Maçın ilk seti büyük bir çekişmeye sahne oldu ve bu seti 26-24 kazanan Dinamikspor takımı 1-0 öne geçti. İkinci sette üstün oyununu sürdüren Dinamik takımı bu seti 25-18 alarak durumu 2-0 yaptı. Üçüncü sette Beder takımı maça ortak olmak için iyi bir mücadele verdi ve bu seti 25-21 alarak durumu 2-1 yaparak umutlandı. Dördüncü sette ise yeniden toparlanan Dinamikspor takımı seti 25-18 maçıda 3-1 kazanarak turnuvanın şampiyonu olurken Beder takımı ise ikincilik kupasının sahibi oldu.

Bu maçtan önce oynanan üçüncülük dördüncülük maçında ise Gençlikspor, Mecitözü YBO karşısında 25-9, 25-12 ve 25-16’lık setlerle 3-0 galip gelerek üçüncülük kupasının sahibi oldu.

Adana Çorum’a moralli hazırlanıyor Adana Çorum’a moralli hazırlanıyor