Sağlık Müdürlüğü ve Halk Bankası arasında protokol imzalandı. 

Promosyon ihalesi ile ilgili bilgi veren Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatcı, “Sendikamız, Çorum İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı kurum ve kuruluşları adına yapılacak olan banka promosyon ihalesine katılımın çok olması, rekabetin sağlanarak çalışanlarımızın daha yüksek banka promosyon ücreti alabilmelerini sağlamak amacıyla tüm banka yetkililerini ziyaret ve yapılacak olan banka promosyon ihalesine katılmaları talep etmiştir. Yetkili sendika olarak yönetim kurulu üyemiz Türker  Temiz, ihalede sendikamızı temsil etmiştir. Ziyaretlerimiz meyvesini vermiş, ihaleye 12 bankanın katılımı sağlanarak, kamu çalışanlarımızın alabilecekleri en yüksek banka promosyon ücretine yakın bir ücret almaları sağlanmıştır.


Banka promosyon ihalesi 3 yıllık olarak yapılmıştır. İhale en yüksek ücreti (3 yıllık 2500 TL, yıllık 833,33 TL) veren Halk Bankası’nda kalmıştır. Sağlık Müdürlüğü çalışanları banka promosyon ücretlerini 15-20 Mart 2019 tarihlerinde, bağlı kurum ve kuruluşlar ise banka promosyon ücretlerini 1-5 Ocak 2020 tarihlerinde peşin olarak alacaklardır. 


Bu ücret çevre illere göre şu ana kadar alınan en yüksek banka promosyon ücretidir. Bu ücretin alınmasında emeği geçenlere, katkı sunanlara sendikam ve şahsım adına teşekkür ediyorum.” dedi. (Haber Merkezi)