10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Polis Haftası Koşusu’nda gençler kız-erkek kategorilerinde yarışlar yapıldı. Fuar Alanı’nda saat 10’da başlayan koşuyu Jandarma İl Komutanı Abdurrahman Başbuğ, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer,  Emniyet Müdür Yardımcısı Halil Doğanay, Gençlik Hizmetleri Spor Şube Müdürü Satı Yücel ile davetliler izlediler.
Gençler kız-erkek kategorisindeki yarışlarda toplam 86 sporcu mücadele etti. 2000 metre genç bayanlar kategoıisinde Mehmetcik Anadolu Lisesi’nden Kumru Öztürk 7.14’lük derecesi ile birinciliği kazanırken Spor Lisesi’nden Funda Çelik 7.38’lik derecesi ile ikinci aynı okuldan Şevval İlsu Bayburtlu 7.48’lik derecesi ile üçüncü Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nden Aybüke Koca 7.59’luk derecesi ile dördüncülüğü kazandı.
3000 metre genç erkeklerde ise Fikri Asıl Gençlikspor Kulübünden Mehmet Kalyoncu 9.32’lik derecesi ile birinci Atatürk Anadolu Lisesi’nden Engin Can gödek 9.42’lik derecesi ile ikinci Başöğretmen Anadolu Lisesi’nden Berkant Önal 9.54’lük derecesi ile üçüncü Platin Sağlık Koleji’nden Tunahan Bıçakcı 9.59’luk derecesi ile dördüncü oldu.
Yarışların ardından düzenlenen törenle dereceye giren sporculara madalyaları verildi. Tören sırasında konuşan Emniyet Müdürü Murat Kolcu, teşkilat olarak her zaman sporun ve sporcunun yanında olduklarını söyledi. Yarışmalara katılan tüm sporcuları tebrik eden Kolcu ‘“Güçlü Türkiye için, sağlıklı bir gelecek için spor şart. Biz Emniyet Müdürlüğü olarak sporcunun her daim yanındayız. Gençlerimizi bu tür faaliyetler içerisinde görmek bizleri mutlu ediyor.  Bugün yapılacak olan 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Valilik önünde başlayacak olan yürüyüşümüze tüm Çorum halkını davet ediyorum’ dedi,