1 Mayıs için onay bekliyorlar

1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle Türk İş, DİSK ve KESK ortak bir basın toplantısı düzenleyerek, 1 Mayıs’ta Çorum’da alanlarda olacaklarını açıkladı.

1 Mayıs için onay bekliyorlar

FATİH BATTAR

1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle Türk İş, DİSK ve KESK ortak bir basın toplantısı düzenleyerek, 1 Mayıs’ta Çorum’da alanlarda olacaklarını açıkladı.

Konu ile ilgili bir basın açıklaması yapan DİSK Çorum İl Temsilcisi Ömer Sözüdoğru, Çorum’ da 1 Mayıs’ı Türk-İş, DİSK, KESK, sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerin katılımıyla kutlanacağını bu amaçla Çorum Valiliği’ne başvurularını yaptıklarını ve onay beklediklerini söyledi.

Her sene olduğu gibi bu sene de, emeğin taleplerini, demokrasiye, barışa ve özgürlüğe olan özlemlerini alanlarda haykıracaklarını belirten Sözüdoğru, bu yıl 1 Mayıs’ı saat 11.00’da Piribaba Parkı önünden başlayarak, Saat Kulesi’ne kadar yürüyeceklerini bildirdi.

1 Mayıs‘ta işçileri, kamu çalışanlarını, mimar-mühendis-şehir plancılarını, hekimleri, emeklileri, esnafı ve işsizleri 1 Mayıs kutlamalarına davet ettiklerini belirten Sözüdoğru; “Açlık/yoksulluk sınırının altında ücretlere mahkum edilenler, “geçinemiyoruz” diyenler, işsizler 1 Mayıs meydanlarında buluşacak. Çalışırken ölmek, sakat kalmak, tükenmek istemeyenler, yaşamı savunanlar 1 Mayıs meydanlarında buluşacak. Kamuda geçici, taşeron çalıştırılıp kadroya alınmayan işçiler 1 Mayıs meydanlarında buluşacak. Bize dayatılan bu vahşi sermaye düzenine karşı işini, ekmeğini, şekerini, deresini, ormanını, tarlasını, ülkesini ve geleceğini savunanlar 1 Mayıs meydanlarında buluşacak. Emek, barış, demokrasi, eşitlik, özgürlük, laiklik diyenler 1 Mayıs meydanlarında buluşacak. Emeğini, yaşamını, doğasını, aklını, bedenini ve memleketi; sermayenin ve tek adam rejiminin kuşatmasına karşı savunanlar 1 Mayıs meydanlarında buluşacak.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER